شعار سال 1402
عنوان گروه خبري / اخبار مدیریت بحران .
  • ساعت : ۱۵:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ 
  • کد خبر : ۴۲۴۳۶
جزئیات صدور همزمان 2 هشدار سطح قرمز هواشناسی و دریایی در هرمزگان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور همزمان 2 هشدار سطح قرمز هواشناسی و دریایی در استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی طی روزهای سه شنبه 28 فروردین تا چهارشنبه 29 فروردین شاهد فعالیت قابل ملاحظه سامانه بارشی در سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: بر اثر فعالیت این سامانه در سطح استان شاهد رگبار شدید باران و رعد و برق همراه با تگرگ، خرد و خاک و تندباد لحظه ای خواهیم بود و منطقه اثر آن بندرعباس، بستک، خمیر، سیریک، بندرلنگه، پارسیان، تنب بزرگ، جاسک، ابوموسی، جزیره سیری، حاجی آباد، رودان، بشاگرد، قشم، جزیره کیش، جزیره لاوان و میناب خواهد بود.

حسن زاده گفت: بر اثر این سامانه احتمال آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه های فصلی، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و شهری، اختلال در فعالیتهای عمرانی و باغی و زراعی احتمال خسارت به برخی زیرساخت ها احتمال تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع شده در حریم و بستر رودخانه‌ها، تخریب سازه‌های موقت و سبک در اثر طوفان لحظه ای و اختلال در سفرهای هوایی و دریایی وجود دارد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود دستگاههای اجرایی و امدادرسان در کلیه مناطق استان آمادگی کامل داشته باشند همچنین مردم استان از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و از انجام سفرهای سفرهای برون شهری پرهیز کنند، در این مدت توصیه می‌شود از فعالیتهای کوه نوردی اجتناب شده و از محصولات کشاورزی محافظت شود.

مطابق هشدارهای دریایی اداره‌کل هواشناسی استان و بررسی خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، طی روزهای آینده شاهد شرایط ناپایدار دریایی در سطح استان خواهیم بود و بر همین اساس هشدار سطح نارنجی دریایی صادر شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همچنین بر اشاره به صدور هشدار قرمز دریایی اظهار داشت: بر اثر فعالیت این سامانه شاهد ناپایداری شدید جوی و دریایی در جزایر خلیج فارس و مناطق دریایی استان از صبح سه شنبه هفته جاری 28 فروردین تا چهارشنبه 29 فروردین خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: این طوفان دریایی با وزش باد بسیار شدید شمال شرقی تا جنوب شرقی بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت (٣۴) نات همراه با رگبار شدید باران و رعدوبرق، تگرگ ، تند باد لحظه ای و افزایش ارتفاع نزدیک ۳۰۰ سانتیمتر (۱۰ پا) در فراساحل تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس منطقه اثر شرق خلیج ،فارس تنگه هرمز دریای عمان همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: بر اثر فعالیت این سامانه احتمال بروز خسارت و اختلال در تردد کلیه شناورها، آسیب و خسارت به تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد. حسن زاده تاکید کرد: دستگاه های امدادرسان در مناطق دریایی استان، تمهیدات لازم در مناطق دریایی و ساحلی استان را جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی، تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی های تجاری بیندیشند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0