شعار سال 1402
عنوان گروه خبري / اخبار مدیریت بحران .
  • ساعت : ۱۴:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ 
  • کد خبر : ۴۲۴۳۵
هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شد
آماده باش کلیه دستگاههای امدادی و خدماتی در هرمزگان
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به صدور هشدار قرمز هواشناسی، ضمن اعلام آماده باش تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی گفت: تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسانی استان با توجه به ورود موج جدید بارش در استان در حالت آماده باش کامل هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمد مرودی در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان گفت: با ورود سامانه جدید بارشی به استان هرمزگان از تمامی هم استانی های شریف تقاضا دارم تا از اسکان و تردد در حاشیه و حریم رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند.

وی هدف از برگزاری این جلسه را ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های اجرایی عضو ستاد بحران استان و ایجاد هماهنگی در صورت لزوم دانست و گفت: تمامی دستگاه های عضو این ستاد باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند تا با توجه به اعلام قرمز هواشناسی شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، بر لزوم انجام اقدامات ایمنی و احتیاطی با هدف کاهش خسارت‌های احتمالی تاکید کرد و افزود: اقدامات لازم و مورد نیاز جهت حفظ ایمنی شهروندان انجام گیرد.

مرودی تصریح کرد: تمامی مرخصی ها و ماموریت های برون استانی مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد بحران استان لغو و مکلف به حضور در محل کار خود جهت مدیریت امور طبق هشدار هواشناسی هستند. وی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد بحران استان نسبت به استقرار ماشین آلات ، تجهیزات و امکانات لازم جهت امداد و ایمنی هر چه بیشتر در سطح استان اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان،افزود: هر گونه اطلاع رسانی در چرخه مدیریت بحران صرفا با محوریت مدیریت بحران استانداری و بصورت متمرکز صورت پذیرد. وی بر اطلاع رسانی گسترده جهت آگاهی هم استانی های عزیز و پیشگیری از وقوع هر گونه اتفاقی از طریق رسانه‌های رسمی به ویژه صدا و سیما و سایر خبرگزاری ها و مطبوعات، بخشداری ها و دهیاران تاکید کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0