شعار سال 1402
عنوان گروه خبري / اخبار استانداری . خبر های خوب روابط عمومی . اخبار ویژه .
  • ساعت : ۱۲:۰۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ 
  • کد خبر : ۴۲۴۲۷
رییس سازمان منابع طبیعی کشور در دیدار با استاندارهرمزگان:
هرمزگان پیشرو در اقدامات شاخص آبخیزداری با مشاركت مردم
عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی کشور در دیدار با استاندارهرمزگان، استان هرمزگان را در شاخص‌ ترین اقدامات آبخیزداری با مشارکت مردم پیشرو برشمرد.

 

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی کشور صبح امروز ۲۱ فروردین با مهدی دوستی استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

استاندار هرمزگان عمل به فرمایش مقام معظم رهبری را در حوزه درختکاری موردتأکید قرار داد و گفت:با استفاده از پتانسیل‌های مردمی و جوامع محلی اتفاق بی‌نظیری در تولید و کاشت نهال بویژه حراکاری در استان رقم خورده و ادامه دارد.

دوستی ایجاد بسترهای تحقق ظرفیت سالانه‌ی تولید و کاشت ۶.۵ میلیون نهال در استان را در حال توسعه دانست و افزود: قطعا برای بسترسازی تولید و کاشت نهال،بدون کمک مردم باید زمان و اعتبار زیادی صرف می‌شد اما با سپردن کار به مردم رشد چند ده برابری میسر شده که الگوی درستی برای بسترسازی مشارکت مردم است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان بااشاره به ایجاد زنجیره تولید کاغذ که به فرمایش مقام معظم رهبری هم سرسبزی و آبادانی است هم سرمایه‌ی قابل توجه، اظهارداشت: زنجیره تولید چوب‌وکاغذ در استان، ایجاد حلقه‌ی دیگری برای مشارکت اقتصادی مردم است و مزیت مهم آن ارزش سرمایه‌ای محصول می باشد بطوریکه کاشت ۲۵۰۰ درخت اوکالیپتوس در هر هکتار یک میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده که این زراعت را منحصربفرد کرده است.

استاندار هرمزگان صندوق‌های حمایت از توسعه را درست ترین پایه‌های اقتصادی دانست و گفت: کمک‌های فنی و اعتباری به صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی را در سال‌جاری تقویت می‌کنیم و آمادگی داریم امکانات و تجهیزات اجرای طرح‌های جدید منابع طبیعی کشور را بصورت پایلوت در هرمزگان فراهم کنیم.

در این نشست عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی کشور،ضمن قدردانی از اقدامات و حمایت‌های انجام شده در حوزه آبخیزداری و آبخوان‌داری گفت: استان‌هرمزگان متناسب با شعار سال و در شاخص‌ترین فعالیت‌های آبخیزداری با مشارکت مردم چندسال جلوتر است که مهمترین آن تولید و کاشت نهال در پویش کاشت یک میلیارد درخت در کشور است.

نوبخت از برنامه‌های منابع طبیعی‌کشور برای پایان دادن به پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان ‌داری در بشاگرد خبرداد و افزود: بزودی با استفاده از ظرفیت توانمندسازی جوامع محلی در قالب تفاهم‌نامه با کمیته امداد و اعتبارات و امکانات لجستیکی فراهم شده‌ در بشاگرد اقدامات پایان پروژه‌ها را انجام خواهیم داد.

رییس سازمان منابع طبیعی کشور به اثربخشی آبخیزداری در رویش طبیعی اشاره داشت و گفت: آثار ارزشمند و بلندمدت آبخیزداری در رویش طبیعی و بیابان‌زدای، جلوگیری از ریزگردها، افزایش آب و علوفه بصورت غیرمستقیم بر سایر زنجیره‌های مهم زندگی مردم تاثیر می گذارد و سازه‌های آن جزء زیرساخت‌های مهم کشور محسوب می شوند و از استاندار هرمزگان خواست همچنان بصورت ویژه از مطالعات و طرح‌های جدید،نوسازی و توسعه این بخش حمایت کنند.

وی در پایان از دیگر اقدامات مطلوب استان در هماهنگی با صنایع، درختکاری،صیانت از منابع طبیعی با همکاری مردم، مهار سرشاخه‌ها ی شیرین برای تأمین آب شرب مردم و برگزاری اولین مجمع آبخیزداری استان تشکر نموده و از افزایش اعتبارات استان در سال‌جاری خبرداد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0