شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
استانداران سابق
جاسم جادری
نام و نام خانوادگی: جاسم جادری

جاسم جادری (زاده فروردین ۱۳۳۶- سوسنگرد)، استاندار سابق  هرمزگان در دولت یازدهم است. وی تحصیل‌کرده رشته الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه شهید چمران اهواز است.

او پیشتر نماینده مجلس از حوزه انتخابیه دشت آزادگان از استان خوزستان در دوره سوم، چهارم و دوره پنجم مجلس شورای اسلامی بود. پس از آن سمت‌های عضو هیئت‌مدیره و معاون بازرگانی شرکت ملی صنایع مس ایران و عضو هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم ایران و مشاور مدیرعامل پخش و پالایش فراورده‌های نفتی، مشاور رئیس سازمان توسعه معادن ایران و مشاور مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان بوده‌است.

جاسم جادری، تحصیلات ابتدایی را در مدرسه مشروطه و سپس در مدرسه ابتدائی شهید خیاطی (۶ بهمن سابق) و دوران سه ساله اول را در دبیرستان فردوسی (شهید بهشتی) گذراند و در آزمون دانش‌سرای مقدماتی، نفر اول شد و در مرکز تربیت معلم مسجد سلیمان به تحصیل ادامه داد و دیپلم ادبی را نیز در دبیرستان شهید بهشتی دریافت کرد.

وی در سال ۱۳۵۴ به عنوان معلم در مدرسه ابتدایی آلبوعفری شمالی و سپس در روستای بردیه مشغول کار شد.

جادری در سال ۱۳۵۵ به خدمت سربازی در سپاه‌دانش دوره ۲۹ هنگ سپاهیان اعزام شد، در هنگ سپاهیان انقلاب گرگان به مدت ۱۸ ماه در روستای میرابه گیلان‌غرب معلمِ کلاس پنجم بود که ۲ ماه آخر خدمت به دلیل انقلاب و شرکت در راهپیمایی‌ها، مورد تعقیب ساواک قرار گرفت و مجبور به ترک گیلان‌غرب بدون گرفتن تسویه حساب و گرفتن کارت پایان خدمت شد.

در سال ۱۳۵۷ در کمیته کمک‌رسانی به مردم سوسنگرد فعالیت کرد و بعد در آزمون ورودی رشته الهیات و معارف اسلامی در دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شد.

در سال ۱۳۵۷ به دلیل اعتراضات، امکان تحصیل برای وی فراهم نشد و در سال ۱۳۵۸ با اشتغال به تحصیل، معلم ابتدایی در روستای جلالیه به کار مشغول شد.

پس از شروع جنگ ایران و عراق، با گذراندن آموزش‌های رزمی در ستاد شیخ عبدالهادی کرمی در اهواز و جنگل‌های اطراف اهواز (زرگان)، به جبهه رفت.

با اشغال شهرهای بستان و سوسنگرد و هویزه و مهاجرت کلیه مردم دشت آزادگان، او نیز به همراه خانواده در شهرک نفت سفید نجاریان هفتکل رفت.

او ضمن فعالیت در بنیاد مهاجرین جنگ، مسئول واحد فرهنگی شهرک و دبیر بینش اسلامی در مدرسه راهنمایی شهرک نیز فعالیت کرد و در ۱ خرداد ۱۳۶۱، مسئول واحد فرهنگی جهاد و عضو ستاد استقبال بازگشت مردم سوسنگرد، وظیفه اجرای مراسم را برعهده گرفت.

مدت تحصیل جادری در مقطع لیسانس، به دلیل حضور در جهاد سازندگی و جنگ، ۸ سال طول کشید و دانشجوی رتبه سوم دانشکده معرفی شد.

جادری در سال ۱۳۶۳، عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی دشت آزادگان (مسئول روابط عمومی و امور جنگ) شد و در اواخر سال ۱۳۶۵ مسئول روابط‌عمومی گردان بدر مهندسی جنگ جهاد سازندگی خوزستان در جبهه‌های جنگ منصوب شد و بعد از ۳ ماه مسئول ستاد گردان بدر و سپس مسئول ستاد تیپ مهندسی جنگ جهاد خوزستان منصوب شد.

وی در سال ۱۳۶۶ جانشین رئیس ستاد مهندسی قرارگاه خاتم‌الانبیا شد اما به دلیل کاندیداتوری نمایندگی مجلس، استعفا داد.  جادری، نماینده مجلس از حوزه انتخابیه دشت آزادگان از استان خوزستان در دوره سوم، چهارم و دوره پنجم مجلس شورای اسلامی بود.

وی در دوره سوم به عنوان مخبر کمیسیون و نائب رئیس کمیسیون نهادهای انقلاب و در دوره چهارم، عضو کمیسیون نیرو، مخابرات و انرژی اتمی و در دوره پنجم نیز نائب رئیس کمیسیون نیرو و مخابرات و عضو کمیسیون تلفیق بودجه (کمیسیون تخصصی تنظیم بودجه کشور) در مجلس شورای اسلامی بود.

وی علاوه بر آن، عضو جلسه حزب‌الله کمیته ایثارگران مجلس، کمیته ورزش و رئیس گروه دوستی ایران و اردن بود.

جادری، بعد از پایان دوره پنجم مجلس، ابتدا به عنوان مشاور وزرای معادن و فلزات و نیرو و نیز سپس به عنوان مدیرکل مجلس و مسئولیت معاونت امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو شد.

وی در این مدت عضو هیئت مدیره و معاون بازرگانی شرکت ملی صنایع مس ایران و عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم ایران و مشاور مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران، مشاور رئیس سازمان توسعه معادن ایران و مشاور مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان بود.

جاسم جادری در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۹۲) مسئولیت ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در استان خوزستان را بر عهده داشت.

جاسم جادری سیزدهمین استاندار استان هرمزگان پس از انقلاب شد.

آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 1639 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435211 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4