شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > 200 نفر از حافظان قرآنی استان هرمزگان تجلیل شدند /مهندس دوستی: تلاش می‌شود در استان هرمزگان شاخص‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و تربیت حافظان قرآن محقق شود / آموزش قرآنی سبب بهبود فرهنگ عمومی جامعه و ارتقا سطح اخلاق خواهد شد/ به دنبال تقویت دارالقرآن‌های فعال در استان هرمزگان هستیم / روستای کشپیری بخش سندرک الگوی موفقی در آموزش و تربیت حافظان قرآن است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٥٤٠
تاریخ:دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١

با حضور استاندار هرمزگان:
200 نفر از حافظان قرآنی استان هرمزگان تجلیل شدند /مهندس دوستی: تلاش می‌شود در استان هرمزگان شاخص‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و تربیت حافظان قرآن محقق شود / آموزش قرآنی سبب بهبود فرهنگ عمومی جامعه و ارتقا سطح اخلاق خواهد شد/ به دنبال تقویت دارالقرآن‌های فعال در استان هرمزگان هستیم / روستای کشپیری بخش سندرک الگوی موفقی در آموزش و تربیت حافظان قرآن است

استاندار هرمزگان در آیین تجلیل از حافظان قرآنی گفت: تلاش می‌شود در استان هرمزگان شاخص‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و تربیت حافظان قرآن محقق شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان آیین تجلیل از 200 نفر از حافظان قرآنی استان هرمزگان در سالن اجتماعات شرکت گاز برگزار شد.
استاندار هرمزگان در حاشیه این جلسه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر برنامه‌ریزی برای افزایش حافظان قرآنی گفت: حضرت آقا در برنامه‌هایی که برای رشد فرهنگ قرآنی دیده‌ شاخص‌هایی تعیین نموده‌اند که بایستی این شاخص‌ها محقق شود، استان هرمزگان نیز در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری نقش ویژه‌ای ایفا خواهد کرد.
وی افزود: در استان هرمزگان در حوزه حفظ قرآن و تربیت حافظان یک اتفاق مبارک و بی نظیر رخ داده و در روستای کشپیری از توابع بخش سندرک میناب یک موسسه قرآنی توانسته اقدام به جذب علاقمندان به حفظ از سراسر کشور کند و امروز بخشی از این حافظان از سایر استان‌ها هستند که در هرمزگان و در روستای مورد اشاره آموزش دیده‌اند.
استاندار هرمزگان گفت: این مسئله نشان می‌دهد اگر امکانات در دست مردم باشد بهتر از ساختار دولتی می‌توانند در مسائل فرهنگی اثر گذار باشند و کار را پیش ببرند.
وی با اشاره به این نکته که توجه به قرآن وظیفه شرعی و عقلی است، تصریح کرد: اگر به مسئله قرآن و آموزش قرآنی پرداخته شود فرهنگ عمومی جامعه و میزان اخلاق در سطح جامعه بهبود خواهد یافت چرا که قرآن منشا تمام خوبی‌ها و اخلاقیات نیکو است.
استاندار هرمزگان با تاکید بر ضرورت حمایت از موسسات قرآنی در بخش سخت افزار و نرم افزار گفت: در استان به دنبال تقویت دارالقرآن‌ها هستیم و تلاش داریم اعتبارات دولتی و قسمتی از کمک سایر بخش‌ها را به تکمیل زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری این حوزه تخصیص دهیم.
گفتنی است در این همایش از 200 حافظ کل قرآن شامل 160 مرد و 40 زن از 19 استان کشور که در موسسه فرهنگی قرآنی جامعه‌الحفظ بیت الزهرا(س) روستای کشپیری آموزش دیده‌اند تجلیل شد، این موسسه فعالیت قرآنی خود را از سال 93 آغاز کرده و در طرح تابستانی تسنیم نیز توانسته 120 حافظ سه جز قرآن را تربیت کند.
اقدامات این موسسه قرآنی به صورت تخصصی و شبانه روزی در دو بخش خواهران و برادران ارائه می‌شود.

شماره خبر : ٣٠٥٤٠
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 1674 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435246 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 7