شنبه ٠٤ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > استان هرمزگان با افزایش محسوس آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا روبروست/اماکن پرتجمع و مراسم های عروسی مهمترین عامل افزایش ابتلا به اومیکرون در هرمزگان هستند/افراد دارای علائم سرماخوردگی حداقل پنج روز در منزل در قرنطینه باشند/ضرورت استفاده از دو ماسک در اماکن پرخطر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٨٠٨٨
تاریخ:شنبه ٢ بهمن ١٤٠٠

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد استانی مديريت بیماری کرونا:
استان هرمزگان با افزایش محسوس آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا روبروست/اماکن پرتجمع و مراسم های عروسی مهمترین عامل افزایش ابتلا به اومیکرون در هرمزگان هستند/افراد دارای علائم سرماخوردگی حداقل پنج روز در منزل در قرنطینه باشند/ضرورت استفاده از دو ماسک در اماکن پرخطر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استان هرمزگان با افزایش محسوس آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا مواجه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه ستاد استانی مدیریت بيمارى کرونا در هرمزگان با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: استان هرمزگان با افزایش محسوس آمار مبتلایان به سویه اومیکرون براساس گزارش های دانشگاه علوم پزشکی استان مواجه است.
 
وی افزود: شهرستان های غرب استان از جمله بستک، پارسیان و بندرلنگه بیش از سایر شهرستان های استان با افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون روبرو هستند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در همین خصوص افزود: فرمانداران شهرستان های غرب استان با همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، تدابیر پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون در این شهرستان ها در دستور کار قرار دهند.
 
رئوفی با تاکید بر لزوم خودداری مردم از حضور در اجتماعات، خاطرنشان کرد: به دلیل حضور افراد در اجتماعات شاهد ابتلای خوشه ای به سویه اومیکرون در هرمزگان هستیم که این مهم ضرورت خودداری مردم از شرکت در اجتماعات به ویژه جشن های عروسی را دوچندان کرده است.
 
وی افزود: کلیه بخشداران و دهیاران استان همکاری خود را با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به سویه اومیکرون با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه افزایش دهند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: صنایع استان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را برای حفظ سلامت نیروها به صورت دقیق  در دستور کار قرار دهد.
 
رئوفی اظهار داشت: با توجه به تاکید دانشگاه علوم پزشکی استان، هرگونه علائم سرماخوردگی به عنوان ابتلا به اومیکرون تلقی شود و ضروری است افراد مبتلا پنج روز در منزل برای جلوگیری از ابتلای سایر افراد، در قرنطینه باشند.
 
رئوفی تصریح کرد: با توجه به سرایت بالای سویه اومیکرون، استفاده از دو ماسک در اماکن عمومی ضروری است و این مهم در کاهش آمار مبتلایان نقش بسزایی دارد.

شماره خبر : ٢٨٠٨٨
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/04
بازدید امروز: 1386 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8944600 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5