شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > بسته شدن پنجره جوانی جمعیت زنگ خطری در تمام بخش هاست/ لزوم بهره گیری از رسانه ها درگسترش فرهنگ ازدواج و فرزند آوری/ پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان و فرزند آوری در هرمزگان سرعت گیرد/ بانک ها و دستگاه های اجرایی قانون جوانی جمعیت را به صورت کامل اجرایی کنند/ برنامه ریزی ها در حوزه جمعیت نیازمند بازنگری جدی است/ برنامه جامع حفظ پنجره جوانی جمعیت هرمزگان تدوین گردد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣١٠٢٥
تاریخ:سه شنبه ٢٩ شهريور ١٤٠١

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد استانی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:
بسته شدن پنجره جوانی جمعیت زنگ خطری در تمام بخش هاست/ لزوم بهره گیری از رسانه ها درگسترش فرهنگ ازدواج و فرزند آوری/ پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان و فرزند آوری در هرمزگان سرعت گیرد/ بانک ها و دستگاه های اجرایی قانون جوانی جمعیت را به صورت کامل اجرایی کنند/ برنامه ریزی ها در حوزه جمعیت نیازمند بازنگری جدی است/ برنامه جامع حفظ پنجره جوانی جمعیت هرمزگان تدوین گردد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: بسته شدن پنجره جوانی جمعیت زنگ خطری برای تمامی بخش ها به ویژه اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ دکتر احسان کامرانی در جلسه ستاد استانی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران، با اشاره به اهمیت جوانی جمعیت، عنوان کرد: جوانی جمعیت عامل مهم  قدرت و اقتدار کشورها در تمام عرصه ها است.

وی در همین خصوص، افزود: جمعیت عامل مهم در رونق تولید و شکوفایی اقتصاد در بخش های مختلف است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به تهدیدات بسته شدن پنجره جوانی جمعیت خاطر نشان کرد: بسته شدن پنجره جمعیتی تبعات بسیاری در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... در پی خواهد داشت.

کامرانی در همین خصوص، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته با پیری جمعیت روبرو شده اند با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و برای برون رفت از این وضعیت سرمایه گذاری های بسیاری در دستور کار قرار داده اند.

وی گفت: برنامه ریزی ها در حوزه جمعیت نیازمند بازنگری جدی و بهره گیری از ایده های نو در این زمینه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی در امر جوانی جمعیت مسئولیت دارند و ضروری است برنامه ریزی جامعی برای جلوگیری از بسته شدن پنجره جوانی جمعیت هرمزگان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت حاوی بسته های تشویقی خوبی برای ازدواج جوانان و فرزند آوری است و ضروری است کلیه بانک ها و دستگاه های اجرایی نسبت به تحقق اهداف این قانون با عملیاتی نمودن موارد مرتبط اقدام کنند.

کامرانی خاطرنشان کرد: بانک ها نقش مهمی در تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت دارند و ضروری است موانع پرداخت به موقع تسهیلات ازدواج جوانان و تسهیلات فرزند آوری در هرمزگان مرتفع شود و به این مهم سرعت داده شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: حمایت از مادران باردار و خانواده های دارای چند فرزند و رفع مشکلات مسکن و معیشت آنها به صورت ویژه پیگیری و دنبال شود.

وی افزود: علاوه بر مشکلات اقتصادی بخشی از مشکلات مرتبط با ازدواج و فرزند آوری مسائل فرهنگی است که نیازمند آسیب شناسی جدی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: از طرفیت رسانه ها از جمله خبرگزاری ها، صداوسیما و شبکه های اجتماعی در راستای گسترش فرهنگ ازدواج و فرزند آوری با آگاهی بخشی و معرفی خانواده های موفق بهره گرفته شود.

شماره خبر : ٣١٠٢٥
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 2166 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435738 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5