شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام گرامیداشت روز تشکل‌های غیردولتی و مشارکت اجتماعی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٥٠٨
تاریخ:شنبه ٢٢ مرداد ١٤٠١


پیام گرامیداشت روز تشکل‌های غیردولتی و مشارکت اجتماعی

مهندس دوستی استاندار هرمزگان در پیامی ضمن گرامیداشت روز تشکل‌های غیردولتی و مشارکت اجتماعی از تلاش فعالان این عرصه قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان در متن این پیام آمده است:

                                                بسم الله الرحمن الرحیم

بدون تردید تحقق پیشرفت و توسعه پایدار جوامع انسانی در طول اعصار و قرون گذشته و حرکت به سمت تکامل، بدون مشارکت فعال و مدنی شهروندان و نخبگان و مطالبه‌گری آنها میسر نخواهد بود.
سازمان ها و تشکل های غیر دولتی بعنوان حد واسط میان دولت و جامعه با انتقال نیازهای واقعی جامعه به دولتمردان در فرآیند تصمیم گیری و سیاست گذاری ها مشارکت دارند و از سوی دیگر با انتقال سیاست‌ها و برنامه های دولت به جامعه در تسهیل و پایدار نمودن رابطه این دو بخش نیز نقش بسزایی ایفا می‌کنند.
 مشارکت عینی و واقعی مردم غیور و ساحل نشین این خطه از ایران عزیز در درازا و پهنای تاریخ این سرزمین در ادوار دور و نزدیک به شکل دسته جات و هیات های مختلف مذهبی، امور خیریه و نیکوکاری، جمعیت های داوطلب در مهار و کنترل بحران های طبیعی و مبارزه با آسیب های مختلف و دفاع از مرز های میهن الگوی بسیار مناسبی از مشارکت های اجتماعی را به نمایش گذاشته اند تا اینکه امروز استان هرمزگان با بیش از 400سازمان و تشکل مردم نهاد غیر دولتی در مسیر همکاری با حاکمیت و نهاد دولت و رفع نیازهای مردم عملکرد قابل تقدیری ارائه داده است.
نامگذاری 22 مرداد در تقویم ما ایرانی ها به عنوان روز ملی تشکل ها و هفته مشارکت اجتماعی فرصت خوبی برای گرامیداشت و قدردانی از تلاش ها و زحمات فعالان این عرصه می باشد.
اینجانب ضمن تبریک این روز مهم و عرض خدا قوت به مدیران و اعضای تشکل های غیر دولتی برای تمام عزیزانی که به رسم مکتب انسان ساز اسلام و با الهام از تجارب و دستاوردهای نیک بشری نقش سازنده ای در تکامل و بهزیستی جامعه ایفا می کنند آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

                                                                 مهدی دوستی
                                                              استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٣٠٥٠٨
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 1647 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435219 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4