شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > ۵۲۹ فقره سند ثبتی املاک روستایی در شهرستان بندرخمیر به مردم اعطا شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٣٦٩
تاریخ:پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١


۵۲۹ فقره سند ثبتی املاک روستایی در شهرستان بندرخمیر به مردم اعطا شد

مهدی دوستی استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه برای حل مشکلات منطقه کشار؛ کم‌بهره‌ترین تسهیلات‌ بانکی را به منطقه کشار تخصیص می‌دهیم گفت: گردشگری منطقه کشار باید با طرح‌های مردمی توسعه پیدا کند

به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصر امروز در آیین اعطای ۵۲۹ فقره سند ثبتی املاک روستایی شهرستان بندرخمیر با حضور دکتر احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در جمع مردم روستای دریخا منطقه کشار بندرخمیر اظهارداشت: اولین گام برای اینکه مردم بتوانند به نوسازی و بازسازی منازل مسکونی‌شان بپردازند و از تسهیلات دولتی برای این امر استفاده کنند حل شدن مشکل مالکیتشان بر اراضی و منازلشان است بر همین مبنا بحث سنددارکردن املاک در استان را در دستورکار قرار داده‌ایم و در این راستا به صورت نمادین امروز اسناد املاک مردم روستای دریخا تقدیم شد.
وی افزود: با توجه به محرومیت منطقه کشار در حوزه آب، راه و خدمات اجتماعی دستاورد این سفر اختصاص بسته توسعه‌ای ویژه برای منطقه خواهد بود.
استاندار هرمزگان بیان‌کرد: عملا اگر مالکیتی نباشد مردم نمی‌توانند توسعه‌ای در املاک خود برای آینده داشته باشند چرا که منابع دولتی که توزیع می‌شود برای بازسازی منازل بر مبنای مالکیت است و از این رو یکی از دلایلی که استان از لحاظ تخصیص اعتبارات بازسازی و نوسازی سهم کمتری دارد همین بحث مالکیت‌ها است.
مهندس دوستی ادامه داد: صدور سند فرآیندی است که همه باید در آن مشارکت داشته باشند و مهم‌ترین رکن آن نیز مردم هستند که اگر کار را شروع کنند ما هم پیگیری‌های بیشتری خواهیم کرد تا کار سریع تر پیش رود.
استاندار هرمزگان تصریح‌کرد: برای تسریع در صدور اسناد مالکیت مردم فرآیند کوتاه‌تری را طراحی کرده‌ایم و برای اجرا به دفاتر پیشخوان دولت سپرده‌ایم تا جابه‌جایی مردم بین ادارات دولتی کم و از مراحل انجام کار از طریق سامانه پیامکی آگاه شوند.
وی تاکید‌کرد: یک سری مشکلات با بخش خصوصی وجود دارد که اگر آن‌ها مرتفع شود می‌توانیم با سرعت قابل قبولی کار واگذاری اسناد را پیش ببریم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح‌کرد: من این قول را می‌دهم که برای حل مسائل منطقه مانند آب و راه تلاش کنم و برای توسعه گردشگری، دامداری و ... نیز می‌توانیم تسهیلات اعطا کنیم چرا که در سفر ریاست‌جمهوری میزان اعتبار خوبی برای اعطای تسهیلات برای استان هرمزگان گرفتیم و ۱۴هزار میلیارد تومان منبع خوبی است برای اینکه بتوانیم در مشکلات مختلف استان هزینه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات می‌توانیم کمترین نرخ بهره‌ای که در وام‌ها وجود دارد را برای این منطقه اختصاص دهیم اما لازم است خود مردم جمع شوند و طرحی را بیاورند همچنین اگر بنای کار بر توسعه گردشگری منطقه باشد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را ملزم می‌کنم تا نسبت به موضوع وقت بگذارند اما تاکیدم بر این است که طرح های گردشگری را خود مردم بیاورند چرا که مردم بهتر از دولت می‌توانند این امور را پیش ببرند.

شماره خبر : ٣٠٣٦٩
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 1789 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435361 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 16