شنبه ٠٤ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > قدردانی وزیر آموزش و پرورش از استاندار هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٤٧٧
تاریخ:چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١


قدردانی وزیر آموزش و پرورش از استاندار هرمزگان

معاون وزیر آموزش و پرورش در دیدار با استاندار هرمزگان ضمن ابلاغ مراتب قدردانی وزیر، لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش که در آن از اقدامات مهم مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان به منظور توجه ویژه به مسئله آموزش، توسعه فضاهای آموزشی مهارتی در جوار صنایع استان و کیفیت بخشی آموزشی تقدیر شده بود را به استاندار هرمزگان اهداء کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در دیدار با احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی، تقویت مهارت‌های کاربردی و حرفه‌آموزی بر مبنای نیاز صنایع و ظرفیت‌های موجود در حوزه اقتصاد دریامحور در استان هرمزگان را جزء اولویت‌های آموزشی استان اعلام کرد و اظهار داشت: ایجاد و راه‌اندازی هنرستان‌های تخصصی و آموزش‌های جوار کارخانه‌ها در حوزه‌های نفت و فولاد، هنرستان معدن و هنرستان شیلات، از جمله برنامه‌های ما برای حرکت به سمت کاربردی کردن آموزش‌ها است.
 
وی با اشاره به اقدامات اجرایی در زمینه کیفیت‌بخشی آموزشی در استان و تخصیص اعتبار 30میلیارد ریالی به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان پایه دوازدهم در هرمزگان، افزود: در همین راستا، آزمایشگاه‌های تخصصی فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی نیز برای كمک به درک عميق مفاهيم و افزايش انگيزه دانش‌آموزان و دست‌يابی به مهارت‌های كاوشگری و حل مسئله ایجاد شده است.
 
استاندار هرمزگان گفت: به‌منظور توسعه خدمات به جامعه فرهنگیان، درمانگاه فرهنگیان هرمزگان به چهار دستگاه جدید یونیت دندانپزشکی مجهز شده و 40میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی و درمانی آن تخصیص پیدا کرده است.
 
مهندس دوستی همچنین از توافق اولیه با اتاق بازرگانی بندرعباس به‌منظور راه‌اندازی آموزشگاه تخصصی برای تدریس رشته‌ها و دروس مرتبط با تجارت و اقتصاد دریا خبر داد.
 
احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از توجه ویژه استاندار هرمزگان به مسائل آموزشی و اهتمام وی به‌منظور رفع دغدغه‌های مختلف این حوزه حساس و مهم، اظهار کرد: توسعه مهارت‌های کاربردی و فنی‌وحرفه‌ای اولویت اصلی آموزش و پرورش است که استان هرمزگان در این حوزه پیشگام شده و با ایجاد هنرستان‌های تخصصی، منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در این عرصه تحقق پیدا می‌کند.
 
وی گفت: رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس نیاز مناطق و آمایش سرزمین در حال تدوین است و آموزش و پرورش به‌دنبال هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های تخصصی مورد نیاز بازارکار و استعدادهای موجود در هر منطقه است.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر وظیفه سنگین معلمان در تقویت نسل دارای هویت ملی، مقاوم و آگاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی، بیان کرد: دولت سیزدهم تمام تلاش خود را برای تحقق این مطالبه بسیار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی، به‌کار خواهد بست.
 
در پایان این دیدار، معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن ابلاغ مراتب قدردانی وزیر، لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش که در آن از اقدامات مهم مهندس مهدی دوستی استاندار  هرمزگان به منظور توجه ویژه به مسئله آموزش، توسعه فضاهای آموزشی مهارتی در جوار صنایع استان و کیفیت بخشی آموزشی تقدیر شده بود را به استاندار هرمزگان اهداء کرد.

شماره خبر : ٢٩٤٧٧
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/04
بازدید امروز: 1350 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8944564 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4