شنبه ٠٤ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > جلوگیری از احتکار و برخورد با گران‌فروشی مهم‌ترین هدف حضور بازرسان در بازار است/مردم در صورت مشاهده تخلفات و گران‌فروشی موارد را از طریق تماس با سامانه تلفنی 124 گزارش دهند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٤٣١
تاریخ:يکشنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠١

استاندار هرمزگان در نشست با بازرسان در مانور سراسری بازرسی و نظارت بر صنوف و بازار استان اعلام کرد:
جلوگیری از احتکار و برخورد با گران‌فروشی مهم‌ترین هدف حضور بازرسان در بازار است/مردم در صورت مشاهده تخلفات و گران‌فروشی موارد را از طریق تماس با سامانه تلفنی 124 گزارش دهند

استاندار هرمزگان گفت: جلوگیری از احتکار و برخورد با گران‌فروشی مهم‌ترین هدف حضور بازرسان در بازار است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشستی که با بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان در ابتدای مانور سراسری بازرسی و نظارت بر صنوف و بازار استان با هدف پایش قیمت کالا و خدمات برگزار شد، عنوان کرد: به دلیل اتفاقاتی که در عرصه بین المللی اعم از افزایش قیمت انرژی، افزایش قیمت غذا، دانه های روغنی و گندم که بیشتر تولیدات مرتبط با دو کشور اوکراین و روسیه شکل گرفته است، یک افزایش و جهش قیمت در بازار داشته ایم.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر عدم افزایش قیمت نان مصرفی مردم، افزود: این افزایش و جهش قیمتی که در برخی از موارد رخ داده است قطعا در نان مصرفی مردم رخ نخواهد داد.
 
وی تصریح کرد: در برخی از بخش‌ها که این افزایش اتفاق افتاده است باید متناسب با افزایش قیمتی باشد که در دولت از طریق یارانه ها و حمایت‌های دولتی متعادل شود.
 
مهندس دوستی ضمن تاکید بر برخورد با محتکاران، بیان داشت: متاسفانه شاهدیم که این افزایش قیمت با احتکار ترکیب شده است که قطعا با این افراد به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.
 
استاندار هرمزگان افزود: اصلی ترین راه مقابله با این گونه افراد، نظارت میدانی است که امروز اولین گام را آغاز کرده ایم و در این کار نیز خیلی جدی برخورد خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به افزایش قیمت اقلام غیر مرتبط در برخی از صنوف، افزود: افرایش قیمت برخی از اقلام ارتباطی به دیگر اقلام ندارد همانند افزایش قیمت روغن و یا آرد که گاها قیمت میوه یا کود شیمیایی نیز دچار تغییر قیمت شده اند.
 
مهندس دوستی بیان داشت: وظیفه ما این است که تغییر قیمت واقعی و مرتبط با یک قلم کالا را اعمال کنیم و بازار را از تغییر قیمت غیر واقعی و غیر مرتبط، به قیمت واقعی برگردانیم.
 
خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان نیز در این نشست، با اشاره به فعالیت بیش از 550 نفر در این مانور، بیان داشت: در این طرح کلیه امکانات و ظرفیت‌های موجود همکاران دیگر بخش‌های سازمانی، سازمان‌های همکار شرکت شهرک‌های صنعتی، نیروهای بسیج، روسای اتحادیه های صنفی و بازرسان آنها در گستره استان، فعالیت دارند و بازرسان با استفاده سامانه های نظارتی که در اختیار دارند و همچنین بازدیدهای میدانی، با افراد سوء استفاده کننده برخورد خواهند کرد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از شهروندان خواست؛ اکنون با توجه به شرایطی که امکان سوء استفاده فروشندگان وجود دارد، در موقع خرید فاکتور را مطالبه نمایند و به عنوان یک بازرس نسبت به روزهای قبل حتما کنترل کرده و اگر تغییری در قیمت‌ها احساس کردند با سامانه تلفنی 124 تماس بگیرند تا همکاران ما در استان به فوریت اقدام کنند.
 
قاسمی با اشاره به شدت برخورد با افراد خاطی، عنوان کرد: برخی از اقلام در اختیار افراد به شکل سیستمی قرار گرفته و اگر خدایی نکرده سوء استفاده شود، قطع سهمیه خواهد شد و برخورد دیگر، اعمال نظارت اتحادیه ها در ماده های 27 و 28 خواهد بود و در نهایت برخورد سوم تشکیل پرونده برای متخلفین است که جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال می شود که برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

شماره خبر : ٢٩٤٣١
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/04
بازدید امروز: 1408 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8944622 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 10