شنبه ٠٦ آذر ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > دفاع مقدس درس ایثار، شهادت و ولایتمداری است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٤٣٨
تاریخ:سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠

دکتر همتی در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس در استان هرمزگان:
دفاع مقدس درس ایثار، شهادت و ولایتمداری است

استاندار هرمزگان گفت: دفاع مقدس همانند دانشگاهی به تمام مردم ایران اسلامی درس شهادت، ایثار و ولایتمداری آموخت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس در استان هرمزگان، عنوان کرد: دفاع مقدس جزو شگفتی‌ها است و می‌توان گفت که الهام الهی در دل مردم و جوانان و نشان دهنده یک نصرت الهی بود.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: حاج قاسم‌ها از دل هشت سال دفاع مقدس جوانه زدند و اگر در سوریه و عراق، داعش را به زباله دان تاریخ انداختیم، ریشه در دفاع مقدس دارد.
 
همتی اظهار داشت: مردم در دفاع مقدس یاد گرفتند که باید برای حفظ انقلاب و ایران اسلامی، آماده تقدیم شهدا و نثار خون خود باشند چرا که انقلاب ما برای ادامه راه طولانی به این روحیه و فرهنگ شهادت و ایثار نیاز دارد.
 
وی گفت: دفاع مقدس مانند این است که تمام ملت ایران وارد دانشگاه شده‌اند و آموزش دیده‌اند چراکه امروز مردم با تمام سختی‌ها، پیرو ولایت و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و لحظه ای از این صراط مستقیم عدول نمی‌کنند.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: در دفاع مقدس به برکت این فرهنگ و پیوند میان ملت و رهبری، یک وجب از خاک ایران جدا نشد و باید قدردان چنین ملت فداکاری بود که با از خود گذشتگی، زمینه رضایت خداوند متعال و رهبر معظم انقلاب اسلامی را فراهم کرده است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: سختی‌های دوران جنگ با شرایط کنونی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و در برخی مواقع که خاطرات دفاع مقدس تشریح می‌شود جوانان تصور می‌کنند که افسانه است.
 
همتی گفت: دشمن در کمین است و دارای تاکتیک است و اگر هر لحظه غفلت کنیم، از هر روزنه امیدی وارد می‌شود چراکه برپایی نظامی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی در ایران برای آن‌ها غیرقابل تحمل است.
 
وی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم دشمن روزنه‌ای پیدا ‌کند و از آن طریق به ما لطمه بزند و یکی از مهمترین راه‌کارهای مقابله با دشمنان و خنثی کردن توطئه آنها، گوش فرا دادن و پیروی از فرامین‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) است.

شماره خبر : ٢٦٤٣٨
انتهای پیام.


خروج