دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ساده انگاری ویروس کرونا آثار مخربی دارد/افزایش آمار مبتلایان به کرونا فشار سنگینی بر کارکنان بخش درمان وارد کرده است/از دست رفتن بسیاری از نیروهای متخصص و نخبه با شیوع ویروس کرونا


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٧٨
تاریخ:يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان:
ساده انگاری ویروس کرونا آثار مخربی دارد/افزایش آمار مبتلایان به کرونا فشار سنگینی بر کارکنان بخش درمان وارد کرده است/از دست رفتن بسیاری از نیروهای متخصص و نخبه با شیوع ویروس کرونا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان گفت: ساده انگاری ویروس کرونا آثار مخربی دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه ستاد مقابله با کرونا در غرب استان هرمزگان که به میزبانی شهرستان پارسیان و با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداران بندرلنگه، بستک و پارسیان برگزار شد، با اشاره اهمیت استفاده از ماسک، عنوان کرد: در شرایط فعلی که شرایط واکسن همگانی مهیا نیست استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی نقش بسزایی در کاهش آمار مبتلایان به کرونا دارد.
 
وی  افزود: ساده انگاری ویروس کرونا آثار مخربی دارد و ضروری است مردم در همه رنگ بندی ها اعم از قرمز، نارنجی، زرد و آبی خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند.
 
جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان خاطرنشان کرد: تداوم محدودیت های کرونایی لطمات سنگین بر اقتصاد کشور و مردم وارد می کنند و ضروری است با احساس مسئولیت همگانی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی زمینه کاهش محدودیت ها در جامعه مهیا شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: افزایش آمار فوتی های ناشی از کرونا و عزادار شدن بسیاری از خانواده‌ها، مسئولیت ها را برای مهار این بیماری بیش از پیش سنگین کرده است.
 
رئوفی گفت: بی تفاوتی نسبت گسترش ویروس کرونا آثار مخربی دارد و از ابتدای شیوع این ویروس کشور و استان هرمزگان نیروهای انسانی متخصص و نخبه بسیاری را از دست داده است.
 
وی افزود: افزایش آمار مبتلایان به کرونا فشار سنگینی بر کارکنان بخش درمان وارد کرده است و ضروری است با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و کاهش آمار مبتلایان باری از روی دوش آنها برداشته شود.افرادمبتلا بایدقرنطینه شوند درغیراین صورت یک فردکرونایی درجامعه ممکن است صدهانفرراآلوده کند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کسانی که به صورت روز مزد فعالیت می کنند و حقوق ثابتی ندارند به همراه بازاریان وصاحبان کسب وکاربه شدت از محدودیت متضرر می شوند.
 
جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان، تصریح کرد: با زحمات فرمانداران غرب استان و اعضای ستاد کرونای این شهرستان ها به ویژه کادر خدوم درمان آمار مبتلایان در غرب استان رو به کاهش است.
 
رئوفی تصریح کرد: آموزش و آگاهی بخشی در جامعه برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت جدی پیگیری و دنبال شودوهرکجاخوشه جدیدی پیداشدسریعا قرنطینه شود تاازگسترش وشیوع کروناپیشگیری گردد.
 
وی در همین خصوص، افزود: برای آموزش مردم از تمام ظرفیت ها بخصوص صداوسیما، شبکه های اجتماعی واصحاب رسانه، علما،بزرگان ، نخبگان و معلمین بهره گرفته شود.

شماره خبر : ٢٤٨٧٨
انتهای پیام.


خروج