دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٧٧
تاریخ:يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم، از تلاش‌های همه معلمان شریف و تمامی فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش استان هرمزگان، تجلیل و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد فرهیخته، متفکر و عالم بزرگ شهید آیت ‌الله مرتضی مطهری است که در روشن سازی افکار مردم در روند انقلاب اسلامی مجاهدت های فراوان انجام داد، به شکلی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) پس از شهادت ایشان فرمودند: "خدمتی که مرحوم مطهری به نسل جوان و دیگران کرده است، کم کسی کرده است. ایشان بی استثنا آثارش خوب است؛ انسان ساز است؛ برای کشور خدمت کرده است."
 
این روز و ایام به درستی و در بزرگداشت شهید مطهری به عنوان روز معلم و هفته بزرگداشت مقام معلم نامگذاری شده است و فرصت مناسبی را برای تجلیل از شخصیت والای معلمان ایران اسلامی فراهم نموده است.
 
معلمی شغل انبیای الهی بوده است و معلمان وظیفه حساس و مهم هدایت، تعلیم و تربیت جامعه را بر عهده دارند و بر این اساس توجه به نهاد آموزش و پرورش و فراهم سازی زمینه برای رشد آن، تضمین کننده پیشرفت جامعه و کشور است.
 
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحولات اساسی در نهاد آموزش و پرورش کشور شکل گرفت و آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از معلمان توانمند روزبه‌روز در مسیر پیشرفت گام برداشته است.
 
معلمان کشورمان فداکارانه در مدارس سراسر ایران اسلامی به علم آموزی و تربیت نسل آینده ساز این جامعه می پردازند که این رشادت آنها باید به شکل شایسته مورد توجه و تجلیل قرار گیرد.
 
در طول بیش از یک سال گذشته که به دلیل شیوع بیماری کرونا، امکان آموزش حضوری وجود نداشته است، معلمان بزرگوار با استفاده از امکانات نوین ارتباطی، مشغول تدریس دانش آموزان بوده‌اند و نشان دادند که آموزش تعطیل نیست، که باید قدردان همه آنان باشیم.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری، روز معلم و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم، از صمیم قلب از همه معلمان ایران اسلامی، به خصوص معلمان شریف و تمامی فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش استان هرمزگان که در تمامی نقاط این استان پهناور مشغول فعالیت هستند، تجلیل و قدردانی می نمایم و تاکید می‌کنم که همواره مسائل این قشر را که در راستای رشد و تعالی فرزندان ایران اسلامی تلاش می‌کنند، به طور جدی مورد پیگیری قرار می‌دهیم تا دغدغه‌های آنان رفع شود.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٨٧٧
انتهای پیام.


خروج