دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز شوراها


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٣٧
تاریخ:پنج شنبه ٩ ارديبهشت ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز شوراها

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خداوند متعال در قرآن کریم و در سوره مبارکه شوری همگان را به مشورت دعوت نموده اند و در آیه 38 سوره مبارکه شوری می فرمایند (وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ) و پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز بر مشورت در انجام امور مختلف تاکید داشته‌اند.
 
استفاده از خرد جمعی و مشورت با یکدیگر در امور مختلف، مورد تاکید دین مبین اسلام می‌باشد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، برای انجام بهتر امور مورد توجه قرار گرفته است.
 
شوراهای اسلامی از مردمی‌ترین نهادها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند که بر پایه رای مردم در اقصی نقاط کشور تشکیل شده‌ و توانسته‌اند به عنوان یک پارلمان محلی به خوبی در بهبود روند مدیریت شهری و روستایی و ارائه خدمت به مردم نقش آفرین باشند.
 
اعضای شوراها به عنوان نمایندگان منتخب مردم، عناصر اصلی تصمیم گیری و نظارت بر امور شهرها و روستاها می‌باشند تا خواست و نظر مردم به خوبی در امر مدیریت به عنوان محور امور قرار گیرد.
 
نظارت دقیق بر عملکرد شهرداران و دهیاران باید همواره مورد توجه اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها باشد و مسئولان شهر و روستا نیز موظف به پاسخگویی به اعضای شوراها به عنوان نمایندگان مردم هستند.
 
اکنون که در آستانه برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم، فرصت مناسبی ایجاد شده تا مردم شریف شهرها و روستاهای سراسر استان هرمزگان بار دیگر با مشارکت گسترده در انتخابات، شوراهایی قوی برای خدمات رسانی در شهرها و روستاها را تشکیل دهند.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها، امیدوارم اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در استان هرمزگان در عمل به وظایف قانونی خود در راستای خدمت به مردم موفق و موید باشند.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٨٣٧
انتهای پیام.


خروج