سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی می تواند زندگی مردم را متحول کند/تأمین امنیت سرمایه گذاری، یکی از وظایف مهم شوراهای استانی است/فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی موظف به پشتیبانی کامل از بخش خصوصی و سرمایه گذاران هستند/بزودی؛ 218محدوده و معدن قابل واگذاری به مزایده گذاشته می شود/پیشرفت فیزیکی 90درصدی دو واحد کنسانتره سنگ آهن در شمال هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٥٤٥
تاریخ:شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٠

دکتر همتی در شورای معادن استان:
تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی می تواند زندگی مردم را متحول کند/تأمین امنیت سرمایه گذاری، یکی از وظایف مهم شوراهای استانی است/فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی موظف به پشتیبانی کامل از بخش خصوصی و سرمایه گذاران هستند/بزودی؛ 218محدوده و معدن قابل واگذاری به مزایده گذاشته می شود/پیشرفت فیزیکی 90درصدی دو واحد کنسانتره سنگ آهن در شمال هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود در آغاز سال جدید، علاوه بر بخش دولتی که باید نقش خود را در زمینه تولید، پشتیبانی و رفع موانع به درستی ایفا کند، از بخش خصوصی نیز در زمینه تولید انتظاراتی داشتند که تحقق آن می تواند زندگی مردم، اقتصاد استان و کشور را متحول کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای معادن استان هرمزگان، از رشد مجوزهای صادر شده در سال 99 در حوزه معادن استان خبر داد و اظهار داشت: صدور پروانه بهره برداری به میزان 11درصد، میزان اشتغال 11درصد، سرمایه گذاری 152درصد، ذخایر قطعی 82درصد و استخراج سالیانه اسمی 74درصد در همسنجی با سال 98 رشد داشته است.
 
وی افزود: میزان اشتغال، سرمایه گذاری و استخراج سالیانه اسمی پروانه های صادر شده بر اساس طرح بهره برداری که توسط اعضای دارای صلاحیت نظام مهندسی معدن استان تهیه و در کمیته بررسی طرح های این سازمان تأیید می شود مشخص می شود و سازمان صمت هرمزگان در ارائه این ارقام دخالتی ندارد.
 
استاندار هرمزگان از افزایش 9درصدی میزان استخراج از معادن استان نیز خبر داد و گفت: میزان استخراج از معادن طی سال 98، 14میلیون و 226هزار تن بوده که با رشد 9درصدی در سال 99، میزان استخراج از معادن به 15میلیون و 522هزار تن رسید.
 
دکتر همتی اضافه کرد: در سال 99، 31معدن راکد استان با رشدی 41درصدی نسبت به سال 98 فعال شد و میزان سرمایه گذاری در این معادن نیز با 282درصد رشد، بیش از یک هزار و 792میلیارد ریال بود که برای 429نفر اشتغال ایجاد کرده است.
 
رئیس شورای معادن استان هرمزگان همچنین گفت: در راستای اجرای ماده 20 قانون معادن، سلب صلاحیت 29 بهره بردار که در مهلت قانونی ارائه شده به تعهدات خود عمل نکرده بودند اعلام و معادن از ید آن ها خارج شد و در لیست مزایده قرار گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: این میزان سلب صلاحیت نسبت به سال 98 با 123درصد رشد همراه بوده است.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به عزم جدی دولت برای فراهم کردن زمینه بهره برداری از پهنه های معدنی در استان، بیان داشت: 218 محدوده و معادن قابل واگذاری به زودی به مزایده گذاشته می شود.
 
دکتر همتی با اشاره به تحقق 300درصدی برنامه پیش بینی شده از سوی مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس کشور در هرمزگان، از پیگیری برای احداث دو واحد کنسانتره  سنگ آهن در شمال هرمزگان نیز خبر داد و گفت: شرکت عمران مومان و شرکت پدیده کاوش ایرانیان دو شرکتی هستند که با پیشرفت فیزیکی 90درصدی و نصب تجهیزات، پیش بینی می شود تا خردادماه سال جاری به مرحله بهره برداری برسند.
 
استاندار هرمزگان، با اشاره به نام‌گذاری سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: این شعار طی سال جاری همانند سال های اخیر مورد توجه جدی قرار می گیرد و با مجموعه اقداماتی که در حال انجام است، فعال سازی بخش معدن در سال 1400با همتی مضاعف تر پیگیری می شود که بتوانیم به موازات بخش صنعت، کشاورزی و سایر بخش ها، این حوزه را پویا و پر رونق تر کنیم.
 
وی با اشاره به بررسی مشکلات ایجاد شده ناشی از فعالیت معدن کرومیت شریک آباد در منطقه کوهشاه احمدی شهرستان حاجی آباد، یکی از وظایف شوراهای استانی را تأمین امنیت سرمایه گذاری برشمرد و تصریح کرد: سازمان های مربوطه باید طی یک هفته، ابهامات و مشکلات موجود را از طریق گفتگو با معتمدان محلی مرتفع و موانع فعالیت سرمایه‌گذار برطرف شود.
 
دکتر همتی گفت: دستگاه ها و نهادهای متولی باید نسبت به دغدغه سرمایه گذاران و همچنین مردم مناطق حساس باشند و به سرعت چالش ها را برطرف کنند.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به انتظارات متقابل دولت و بخش خصوصی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود در سال جدید، علاوه بر بخش دولتی که باید نقش خود را در زمینه تولید، پشتیبانی و رفع موانع به درستی ایفا کند، از بخش خصوصی نیز در زمینه تولید انتظاراتی داشتند که تحقق آن می تواند زندگی مردم، اقتصاد استان و کشور را متحول کند.
 
وی افزود: در سال جاری، فرمانداران، دستگاه های اجرایی، قضایی، امنیتی و انتظامی باید از سرمایه گذاران و بخش خصوصی با جدیت پشتیبانی و به‌صورت میدانی بر امور نظارت کنند.

شماره خبر : ٢٤٥٤٥
انتهای پیام.


خروج