سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوی اسلامی ایران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٥٣٩
تاریخ:پنج شنبه ١٢ فروردين ١٤٠٠


پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوی اسلامی ایران

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوی اسلامی ایران را تبریک گفت و گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
یوم الله ۱۲ فروردین از روزهای همیشه ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است که آحاد مختلف ملت سرافراز ایران در این روز با مشارکت و رای حداکثری خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی را به عنوان یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی که در شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، تبلور یافته بود، در این سرزمین مستقر ساختند.
 
ملت ایران که تحت رهبری حضرت امام خمینی(ره) با نثار خون های فراوان، رژیم ستمشاهی را در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ سرنگون ساخت، در مدت زمان کوتاهی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر به ندای امام امت لبیک گفته و حضور گسترده ای در همه پرسی تعیین نظام حکومتی کشور رقم زدند که نتیجه این همه پرسی تاریخی، رای بیش از ۹۸ درصدی مردم به استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
 
نظام جمهوری اسلامی برآمده از رای حداکثری ملت ایران است که در صندوق های رای این عقیده خود را به شکل حداکثری ابراز نمودند تا یوم الله ۱۲ فروردین به عنوان روز جمهوری اسلامی نام بگیرد و باید این روز تاریخی و ماندگار را همواره گرامی بداریم.
 
امروز و پس از گذشت ۴۲ سال از رای تاریخی ملت ایران به جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ ، نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای بزرگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده و جمهوری اسلامی ایران کشوری مقتدر و تاثیرگذار در منطقه و جهان است.
 
در طول این سال ها توجه به خواست و رای مردم همواره یکی از اصول بنیادین جمهوری اسلامی بوده، به شکلی که از تعیین قانون اساسی تا انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا همگی در قالب برگزاری منظم انتخابات، با رای مردم انجام شده است.
 
نظام جمهوری اسلامی در حرکتی پویا و با پشتوانه مردمی در مسیر پیشرفت همه جانبه ایران اسلامی گام برداشته و تمامی سختی ها و مقاطع حساس را با موفقیت پشت سر گذاشته است و در آینده نیز این مسیر را با امید بیشتر خواهد پیمود.
 
اینجانب فرارسیدن یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوی اسلامی ایران را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران اسلامی، به خصوص مردم شریف، مومن و انقلابی استان هرمزگان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تبریک عرض می نمایم و امیدوارم بتوانیم همچنان خدمتی صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٥٣٩
انتهای پیام.


خروج