جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > تشکل های مردم نهاد نقش مهمی در پیشگیری، مقابله و آمادگی مدیریت بحران دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢٦٠
تاریخ:دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:
تشکل های مردم نهاد نقش مهمی در پیشگیری، مقابله و آمادگی مدیریت بحران دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نقش تشکل های مردم نهاد در پیشگیری، مقابله و آمادگی مدیریت بحران را مهم برشمرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده در جلسه هم اندیشی با نمایندگان تشکل های مردم نهاد، بیان داشت: مشارکت های مردمی در قالب سازمان های مردم نهاد و در چارچوب موضوعاتی از قبیل مباحث اجتماعی، امور خیریه، امور بشر دوستانه، عمران و آبادانی، بهداشت و درمان، امور زنان، آسیب دیدگان اجتماعی و محیط زیست در استان هرمزگان قابل تقدیر است.
 
وی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد در پیشبرد اهداف و برنامه های دولت موثر بوده اند و این سازمان ها می توانند نقش ویژه ای در زمان حوادث غیر مترقبه نیز داشته باشند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: پاسخ موثر در زمان اولیه وقوع بحران حائز اهمیت می باشد که استفاده از ظرفیت جوامع محلی و تشکل های مردم نهاد باعث افزایش توان امدادی در مقابله با بحران می باشد و هدف از برگزاری این جلسه تعامل بیشتر تشکل های مردم نهاد استان و نحوه به کارگیری آنها در زمان بحران است.
 
وی افزود: تشکل های مردم نهاد به عنوان یکی از بازوهای های مهم در امر مدیریت بحران در مراحل پیشگیری، مقابله، آمادگی و بازتوانی به شمار می آیند و از این ظرفیت با برنامه ریزی و آموزش های لازم برای کمک به افراد خسارات دیده استفاده خواهیم کرد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: تشكیل بانک اطلاعاتی از تشكل های توانمند  استان، آموزش مناسب برای تشكل ها، استفاده از تشكل ها در بحث آموزش و تشكیل كمیته های زیرمجموعه كار گروه و فعال کردن آنها در زمینه همراهی و تعامل در چرخه مدیریت بحران از برنامه های آتی این اداره کل می باشد که با تصویب آیین نامه ساماندهی تشکل های مردم نهاد سازمان مدیریت بحران کشور، این امر در استان محقق می‌شود.

شماره خبر : ٢٤٢٦٠
انتهای پیام.


خروج