شنبه ٠٤ تير ١٤٠١
شرح وظایف دفتر
Sarmaye@hormozgan.ir  : پست الکترونیک دفتر
دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

1.      برنامه ریزی و انجام هماهنگی های لازم جهت برگزاری نشست های منطقه ای استان با استان های کشور های همسایه، با رویکرد اقتصادی و بازرگانی و توسعه منطقه ای با هماهنگی سایر واحدها و دستگاههای ذیربط در راستای اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط.

2.      برنامه ریزی و انجام هماهنگی های لازم جهت برگزاری همایش های اقتصادی در امورسرمایه گذاری، اشتغال، تولید و بهره وری از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط در قالب اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط.

3.      پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به سرمایه گذاران از طریق سایر سازمان ها.

4.      شناسایی تنگناهای موجود در فرایند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران، به خصوص در مناطق محروم با همکاری دستگاههای اجرایی.

5.      نظارت بر روند سرمایه گذاری خارجی با همکاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان.

6.      ایجاد هماهنگی های لازم با دستگاه های ذیربط در زمینه تشکیل نمایشگاه های برون مرزی با رویکرد جذب سرمایه گذاری خارجی.

7.      انجام هماهنگی های لازم بین واحدهای خدمات رسان سرمایه گذاری و دستگاههای ذیربط استان.

8.      نظارت بر نحوه پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل به سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی در سطح استان در راستای قوانین و مقررات مربوط.

9.      تسهیل در ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری و وحدت رویه در ارائه خدمات و پردازش آمار و اطلاعات در استان.

10.  هماهنگی در امر صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران در استان.

11.  هماهنگی در مطالعه، بررسی و پیگیری اظهار نظر در خصوص وضعیت تولید و اشتغال واحدهای دارای وضعیت بحرانی و انعکاس آن به دستگاههای ذیربط.

12.  همکاری برای تنظیم پیش نویس طرح ها، نامه ها و دستورالعمل ها در خصوص وضعیت تولید و اشتغال واحدهای تولیدی و واحدهای دارای وضعیت بحرانی در استان.

13.  اخذ و بررسی گزارش های تحلیلی از وضعیت بازار کار( اشتغال، تولید وبهره وری) براساس گزارشات مدون ملی و سازمان برنامه و بودجه استان و ارائه پیشنهادات لازم به شوراها و کمیسیون های ذیربط در استان.

14.  نظارت بر نحوه اجرای مصوبات کارگروه تخصصی اشتغال استان و ارائه پیشنهادات در راستای رفع مشکلات اجرایی و پیگیری مصوبات آن.

15.  همانگی با واحدهای استانی دستگاههای اجرایی ذیربط جهت تشکیل شورای هماهنگی بانک های استان و بررسی و نظارت بر عملکرد آنها در بحث تسهیلات.

16.  هماهنگی و پیگیری مصوبات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در سطح استان.

17.  نظارت بر اجرای مصوبات و آیین نامه های اجرایی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور.
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1401/04/04

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.