پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
آخرین اخبار
استان هرمزگان با تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی است/405 هزار و 832 دانش آموز هرمزگانی و بیش از 17 هزار معلم در هرمزگان از اول مهر، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند/همراه با آموزش مجازی، به تدریج آموزش حضوری طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون دانش آموزان و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور تعداد کم در دستور کار است/هرمزگان در زمینه مدرسه سازی از استان های موفق در کشور محسوب می‌شود/آماده بودن 17 هزار و 85 کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگان/لزوم ادامه برنامه‌ریزی ها برای موفقیت های بیشتر و بهتر دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید
استاندار هرمزگان: تلاش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید نصب العین همه مدیران باشد/استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نقش و جایگاه بسیار مهمی در مدیریت استان برعهده دارند/مدیران نظارت بر روان سازی کارها در ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را در اولویت قرار دهند/لزوم انجام مطالعات مستمر توسط مدیران در حوزه کاری و برخورداری از دانش مدیریت و تقویت ارتباط مدیران با مردم/هرمزگان از استان های موفق در زمینه‌های مختلف در کشور است/باید در جهت اجرای مناسب برنامه ها و تحقق اهداف دولت سیزدهم گام برداریم
همکاری خوب مردم در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب سیر کاهشی روند شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شده است/کاهش ابتلا به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در هرمزگان، نتیجه افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/هر فرد مبتلا و دارای نتیجه آزمایش تست مثبت کرونا، به مدت 10 روز تا دو هفته تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان شهرستان‌ها، قرنطینه خواهد شد تا از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری شود/روند واکسیناسیون در هرمزگان روز به روز با شتاب بیشتری در حال انجام است/فرمانداران با همکاری ائمه جمعه و دستگاه‌های مسئول با اتخاذ تدابیر مناسب، استقبال مردم از دریافت واکسن کرونا در مناطقی که استقبال از دریافت واکسن کم است را افزایش دهند/مردم شریف استان هرمزگان حتما برای دریافت واکسن کرونا اقدام و در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کنند/با وجود دریافت واکسن کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات، همچنان مورد تأکید است
اخبار > شهر بندرعباس باید به عنوان بهترین و مهمترین شهر بندری در ایران خودنمایی کند/مدیریت خوب و ریل گذاری مناسب توسط شورای شهر برای حرکت شهرداری در مسیر درست صورت گیرد/لزوم درایت، دقت و مراقبت اعضای دوره جدید شورای شهر در انتخاب یک شهردار کاردان و با انگیزه برای شهر بندرعباس/می توان کارهای بزرگی در شهر بندرعباس انجام داد/باید گام‌های جدیدی در راستای تامین منافع مردم در شهر بندرعباس برداشته شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٨٠١
تاریخ:شنبه ٢ مرداد ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در نشست با اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس:
شهر بندرعباس باید به عنوان بهترین و مهمترین شهر بندری در ایران خودنمایی کند/مدیریت خوب و ریل گذاری مناسب توسط شورای شهر برای حرکت شهرداری در مسیر درست صورت گیرد/لزوم درایت، دقت و مراقبت اعضای دوره جدید شورای شهر در انتخاب یک شهردار کاردان و با انگیزه برای شهر بندرعباس/می توان کارهای بزرگی در شهر بندرعباس انجام داد/باید گام‌های جدیدی در راستای تامین منافع مردم در شهر بندرعباس برداشته شود

استاندار هرمزگان گفت: شهر بندرعباس باید به عنوان بهترین و مهمترین شهر بندری در ایران خودنمایی کند و باید به یک نماد ملی تبدیل و بهترین شرایط برای زندگی در شهر بندرعباس، ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس، عنوان کرد: انگیزه، تنوع دانش و تجربه خوبی که در بین اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر بندرعباس وجود دارد، می‌تواند منافع مردم شهر بندرعباس را تامین کند.
 
وی خواستار مدیریت خوب و ریل گذاری مناسب توسط شورای شهر برای حرکت شهرداری در مسیر درست شد و ادامه داد: اعضای شورای شهر بندرعباس، از دریچه کار برای مهمترین بندر ایران به مسئولیت خود نگاه کنند.
 
استاندار هرمزگان افزود: شهر بندرعباس باید به عنوان بهترین و مهمترین شهر بندری در ایران خودنمایی کند و باید به یک نماد ملی تبدیل و بهترین شرایط برای زندگی در شهر بندرعباس، ایجاد شود.
 
همتی تصریح کرد: در شهر بندرعباس، می توان کارهای بزرگی انجام داد و شورای اسلامی شهر بندرعباس باید با وحدت و همدلی در این راستا گام بردارد.
 
وی با تاکید بر لزوم درایت اعضای شورای شهر در انتخاب یک شهردار کاردان و با انگیزه برای شهر بندرعباس در دوره جدید مدیریت شهری، گفت: در انتخاب شهردار، دقت و مراقبت بسیار صورت گیرد تا یک شهردار خوب انتخاب شود و تیم پرتلاشی که تامین منافع مردم برای آنها مهم است، در شهرداری شکل بگیرد تا مسائل شهر، در یک زمان قابل قبول حل شود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با حمایت‌هایی که در استانداری و مجموعه دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت، امیدواریم در شهر بندرعباس، گام‌های جدیدی برداشته شود که تامین منافع مردم را در پی داشته باشد و اقدامات خوبی در این شهر صورت گیرد.
 
همتی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم اختصاص اعتبارات شهرداری بندرعباس از محل ارزش افزوده برای اجرای کارهای عمرانی در شهر بندرعباس تاکید کرد و اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت موجود در قانون بودجه، می توان از تسهیلات بانکی و اوراق نیز برای تامین مالی اجرای پروژه‌های زیرساختی در شهرها استفاده کرد.
 
وی خواستار حسابرسی دقیق از عملکرد مالی شهرداری توسط شورای شهر شد و بر لزوم آشنایی دقیق اعضای شورای شهر با قوانین و مقررات، تاکید کرد.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: اعضای شورای شهر با تشخیص و توجه به اولویت‌ها، می‌توانند کارهای خوب برای شهر بندرعباس، انجام دهند.
 
همتی در ادامه به اجرای طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب بندرعباس برای رفع این مسئله مهم شهر بندرعباس اشاره کرد و افزود: با تدبیر و پیگیری‌های گسترده‌ای که صورت گرفت و تشکیل شرکت زیرساخت متشکل از صنایع غرب بندرعباس، این طرح به مرحله اجرا رسید و کمیته راهبری برای نظارت بر اجرای آن نیز تشکیل شده است.
 
وی با اشاره به پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس، اضافه کرد: این بلوار به شکلی طراحی شده که در کشور بی نظیر است و تغییر اساسی در شهر بندرعباس، ایجاد می‌کند که این کار بزرگ با خلاقیت و نوآوری، صورت گرفت.
 
استاندار هرمزگان، توجه به نوسازی بافت فرسوده، توسعه و بهبود فضای سبز و ایجاد مارینا و اسکله‌های گردشگری را از دیگر مواردی دانست که باید در شهر بندرعباس، مورد توجه قرار گیرد.
 
استاندار هرمزگان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر بندرعباس، شهردار و مجموعه شهرداری بندرعباس، برای منتخبین مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس، آرزوی موفقیت کرد.
 
اعضاى منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این نشست، ضمن بیان دیدگاه های خود به مواردی از جمله مشکلات بافت فرسوده شهر، مالیات ارزش افزوده، عوارض آلایندگی، تصرفات اراضی، بازگشایی معابر، جذب نیرو، طرح تفصیلی شهر، بهره مندی شهروندان از مزایای شهر بندری در بخش گردشگری دریایی و بهداشتی اشاره کردند.
 
اعضای منتخب شورای شهر بندرعباس با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس به دستور رئيس جمهور، مشکل فاضلاب بندرعباس را مطالبه دیرین و به حق مردم این شهر عنوان کردند و از درایت و پیگیری دکتر همتی استاندار هرمزگان، برای ساماندهی این موضوع قدردانی و آن را کاری بزرگ عنوان کردند که سال ها بر زمین مانده بود و شهرداری نیز به تنهایی نمی توانست آن را به سرانجام برساند.
 
این اعضا خواستار جدیت و پیگیری جهت تکمیل این پروژه حیاتی شهر بندرعباس شدند و از استاندار هرمزگان خواستند، مسئولان مربوطه با همین اراده و پشتکار تا تکمیل آن اهتمام داشته باشند.

شماره خبر : ٢٥٨٠١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/06/31

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.