پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
آخرین اخبار
استان هرمزگان با تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی است/405 هزار و 832 دانش آموز هرمزگانی و بیش از 17 هزار معلم در هرمزگان از اول مهر، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند/همراه با آموزش مجازی، به تدریج آموزش حضوری طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون دانش آموزان و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور تعداد کم در دستور کار است/هرمزگان در زمینه مدرسه سازی از استان های موفق در کشور محسوب می‌شود/آماده بودن 17 هزار و 85 کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگان/لزوم ادامه برنامه‌ریزی ها برای موفقیت های بیشتر و بهتر دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید
استاندار هرمزگان: تلاش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید نصب العین همه مدیران باشد/استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نقش و جایگاه بسیار مهمی در مدیریت استان برعهده دارند/مدیران نظارت بر روان سازی کارها در ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را در اولویت قرار دهند/لزوم انجام مطالعات مستمر توسط مدیران در حوزه کاری و برخورداری از دانش مدیریت و تقویت ارتباط مدیران با مردم/هرمزگان از استان های موفق در زمینه‌های مختلف در کشور است/باید در جهت اجرای مناسب برنامه ها و تحقق اهداف دولت سیزدهم گام برداریم
همکاری خوب مردم در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب سیر کاهشی روند شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شده است/کاهش ابتلا به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در هرمزگان، نتیجه افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/هر فرد مبتلا و دارای نتیجه آزمایش تست مثبت کرونا، به مدت 10 روز تا دو هفته تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان شهرستان‌ها، قرنطینه خواهد شد تا از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری شود/روند واکسیناسیون در هرمزگان روز به روز با شتاب بیشتری در حال انجام است/فرمانداران با همکاری ائمه جمعه و دستگاه‌های مسئول با اتخاذ تدابیر مناسب، استقبال مردم از دریافت واکسن کرونا در مناطقی که استقبال از دریافت واکسن کم است را افزایش دهند/مردم شریف استان هرمزگان حتما برای دریافت واکسن کرونا اقدام و در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کنند/با وجود دریافت واکسن کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات، همچنان مورد تأکید است
اخبار > عملیات اجرایی طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس، آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٨٠٠
تاریخ:شنبه ٢ مرداد ١٤٠٠

با دستور رئيس جمهور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار هرمزگان؛
عملیات اجرایی طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس، آغاز شد

عملیات اجرایی طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس، با دستور دکتر روحانی رئيس جمهور، از طریق ارتباط ويدئو کنفرانس و با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این آیین که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با دکتر روحانی رئیس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: امروز رفع مشکل فاضلاب به عنوان یکی از مسائل بزرگ شهر بندرعباس، در مدار اقدام قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: دو مورد مهم در سفر دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دوره دولت دوازدهم، به هرمزگان مطرح کردیم که مورد حمایت ایشان قرار گرفت که در مسئله توسعه امکانات بهداشتی و درمانی، ایجاد بیش از دو هزار تخت جدید بیمارستانی طی چهار سال اخیر در قالب احداث بیمارستان‌های جدید و توسعه بیمارستان‌های موجود در هرمزگان آغاز شد که نزدیک به 900 تخت آن به بهره‌برداری رسیده است.
 
استاندار هرمزگان افزود: با توجه به شرایط سخت شیوع کرونا در هرمزگان از دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، درخواست داریم که دستور تخصیص منابع جهت تکمیل بیمارستان 531 تخت‌خوابی بندرعباس را به سازمان برنامه و بودجه کشور صادر فرمایند تا این بیمارستان در مهر ماه سال جاری، آماده بهره‌برداری شود.
 
همتی در ادامه با بیان اینکه ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس برای مردم این شهر، آزار دهنده بوده است، تصریح کرد: اجرای پروژه بزرگ ساماندهی فاضلاب بندرعباس، به دو هزار میلیارد تومان منابع نیاز داشت که این کار با ابتکار عمل و تشکیل کنسرسیوم با حضور صنایع غرب بندرعباس و افزایش سرمایه و ایجاد شرکت زیرساخت متشکل از صنایع غرب بندرعباس، اجرایی شد.
 
وی گفت: فاز نخست این پروژه، با منابع نزدیک به 500 میلیارد تومان اعتبار و انتخاب پیمانکار که صورت گرفته، اجرایی می‌شود.
 
استاندار هرمزگان در خصوص این طرح بزرگ، عنوان کرد: این پروژه بسیار مهم و تاثير گذار در شهر بندرعباس، با سرمایه گذاری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان، توسط شرکت زیرساخت متشکل از صنایع بزرگ غرب بندرعباس، اجرایی خواهد شد.
 
وی اجرای طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس را نمونه بارزی از ایفای مسئوليت اجتماعى صنایع و بنگاه های اقتصادی استان در راستای رفع دغدغه مربوط به جمع آورى فاضلاب شهر بندرعباس دانست و ادامه داد: اجرای این طرح موجب جلوگيرى از ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس و رفع کامل این دغدغه زیست محیطی می شود.
 
استاندار هرمزگان افزود: این طرح بزرگ شامل بازسازی و ارتقاء ظرفيت تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس به ١٠٠ هزار مترمکعب در شبانه روز، نوسازی و ارتقاء ايستگاه پمپاژ اصلی فاضلاب، نوسازی شبكه جمع آوری فاضلاب، احداث ايستگاه پمپاژ  پساب، تكميل مخزن ١٠ هزار متر مكعبی انتقال پساب، احداث مخازن ٣٠ هزار متر مكعبی ذخيره در منطقه ويژه اقتصادی خليج فارس، احداث تأسيسات انتقال پساب به طول ۲۵ کیلومتر و احداث تاسيسات تصفیه تکمیلی و نمک زدایی جهت استفاده پساب در صنعت، است.
 
به گفته استاندار هرمزگان، فاز اول این پروژه به طول ۸ کیلومتر خط انتقال و احداث ایستگاه پمپاژ ده هزار متر مکعبی و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان، اجرایی می شود.
 
همتی تصریح کرد: این کار یک پروژه بزرگ اقتصاد مقاومتی محسوب می شود که تهدید زیست محیطی فاضلاب در بندرعباس را به فرصت استفاده از پساب تصفیه شده در صنایع غرب بندرعباس، تبدیل می کند.
 
وی گفت: اجرای این پروژه بزرگ که چندین سال بلاتکلیف بود، با توان مالی و اعتبارات دولتی امکان نپذیر نبود اما با پیگیری های گسترده و جذب سرمایه گذاری صنایع بزرگ استان، این امر میسر شد.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر، با ارتقاء کیفیت تصفیه پساب فاضلاب در بندرعباس، مشکل بوی نامطبوع فاضلاب در این شهر، رفع شده است.
 
استاندار هرمزگان در ادامه با بیان اینکه نیاز آبی شهر بندرعباس، 280 هزار مترمکعب در شبانه‌روز است، اظهار داشت: 140 هزار مترمکعب از آب بندرعباس از طریق آب شیرین‌کن هایی که طی چهار سال اخیر به بهره‌برداری رسیده، در حال تامین است.
 
همتی بیان داشت: با توجه به اینکه، منابع آب سدها رو به پایان است، تقاضای ما این است که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، دستور خرید تضمینی 50 هزار مترمکعب دیگر از آب تولید شده توسط آب شیرین کن‌ یک میلیون مترمکعبی بندرعباس را برای تامین پایدار آب این شهر صادر کنند.
 
استاندار هرمزگان از همکاری وزرای صنعت، نیرو، مدیرعامل ایمیدرو و صنایع غرب بندرعباس در راستای اجرای پروژه ساماندهی فاضلاب بندرعباس، تشکر و قدردانی کرد.

شماره خبر : ٢٥٨٠٠
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/06/31

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.