پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
آخرین اخبار
استان هرمزگان با تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی است/405 هزار و 832 دانش آموز هرمزگانی و بیش از 17 هزار معلم در هرمزگان از اول مهر، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند/همراه با آموزش مجازی، به تدریج آموزش حضوری طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون دانش آموزان و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور تعداد کم در دستور کار است/هرمزگان در زمینه مدرسه سازی از استان های موفق در کشور محسوب می‌شود/آماده بودن 17 هزار و 85 کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگان/لزوم ادامه برنامه‌ریزی ها برای موفقیت های بیشتر و بهتر دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید
استاندار هرمزگان: تلاش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید نصب العین همه مدیران باشد/استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نقش و جایگاه بسیار مهمی در مدیریت استان برعهده دارند/مدیران نظارت بر روان سازی کارها در ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را در اولویت قرار دهند/لزوم انجام مطالعات مستمر توسط مدیران در حوزه کاری و برخورداری از دانش مدیریت و تقویت ارتباط مدیران با مردم/هرمزگان از استان های موفق در زمینه‌های مختلف در کشور است/باید در جهت اجرای مناسب برنامه ها و تحقق اهداف دولت سیزدهم گام برداریم
همکاری خوب مردم در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب سیر کاهشی روند شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شده است/کاهش ابتلا به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در هرمزگان، نتیجه افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/هر فرد مبتلا و دارای نتیجه آزمایش تست مثبت کرونا، به مدت 10 روز تا دو هفته تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان شهرستان‌ها، قرنطینه خواهد شد تا از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری شود/روند واکسیناسیون در هرمزگان روز به روز با شتاب بیشتری در حال انجام است/فرمانداران با همکاری ائمه جمعه و دستگاه‌های مسئول با اتخاذ تدابیر مناسب، استقبال مردم از دریافت واکسن کرونا در مناطقی که استقبال از دریافت واکسن کم است را افزایش دهند/مردم شریف استان هرمزگان حتما برای دریافت واکسن کرونا اقدام و در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کنند/با وجود دریافت واکسن کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات، همچنان مورد تأکید است
اخبار > ظرفیت های بیمارستانی در هرمزگان به دلیل وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا اشباع شده است/هرگونه ورود به هرمزگان و تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است/ممنوعیت فعالیت مشاغل دو، سه و چهار تا اطلاع ثانوی در هرمزگان/تردد به جزایر هرمزگان ممنوع است/ضرورت رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمعات در هرمزگان/عبور هرمزگان از شرایط فوق بحرانی شیوع کرونا نیازمند همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/واکسیناسیون افراد ۵۰ ساله به بالا در هرمزگان در حال انجام است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٧٨٣
تاریخ:سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠

جانشین رئیس و سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان:
ظرفیت های بیمارستانی در هرمزگان به دلیل وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا اشباع شده است/هرگونه ورود به هرمزگان و تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است/ممنوعیت فعالیت مشاغل دو، سه و چهار تا اطلاع ثانوی در هرمزگان/تردد به جزایر هرمزگان ممنوع است/ضرورت رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمعات در هرمزگان/عبور هرمزگان از شرایط فوق بحرانی شیوع کرونا نیازمند همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/واکسیناسیون افراد ۵۰ ساله به بالا در هرمزگان در حال انجام است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس و سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان گفت: ظرفیت های بیمارستانی در هرمزگان به دلیل وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا اشباع شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان، با تقدیر از همراهی مردم استان با ستاد استانی مقابله با کرونا، عنوان کرد: مردم نجیب و شریف استان هرمزگان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون همراهی و همکاری خوبی با ستاد استانی مقابله با کرونا داشته اند که قابل تحسین است‌.
 
وی افزود: کادر ایثارگر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، نیروهای بهداشتی، نیروهای خدماتی و... ۱۷ ماه است که برای مهار بیماری کرونا مشغول ارائه خدمات شبانه روزی به مردم هستند که قابل تقدیر است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی، تصریح کرد: با توجه به سرایت فوق العاده بالای ویروس دلتای هندی نسبت به ویروس چینی، انگلیسی و آفریقایی، رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمعات برای حفظ سلامتی خود و همنوعان ضروری است.
 
رئوفی در همین خصوص، افزود: با توجه به آمار بالای مبتلایان و بستری ها در هرمزگان که باعث اشباع تخت های بیمارستانی و قرمز شدن اغلب مناطق هرمزگان شده است اجرای طرح هوشمند محدودیت های ترافیکی طبق دستورالعمل قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا در هرمزگان در حال اجراست.
 
وی گفت: طبق ابلاغیه قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا و مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا از امروز هرگونه تردد پلاک های غیر بومی و تردد بین شهرها و روستاهای هرمزگان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و متخلفان طبق مقررات اعلامی مشمول جرایم رانندگی به صورت قطعی خواهند شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: تردد شبانه در سطح شهرهای هرمزگان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد نیز مشمول جریمه رانندگی خواهد شد.
 
رئوفی با اشاره به تعطیلی اصناف غیر ضرور، افزود: ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه دو، سه و چهار با توجه به وضعیت بحرانی و قرمز هرمزگان تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
 
وی گفت: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در استان هرمزگان درخواست تعطیلی یک هفته ای کامل استان به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال شده است که در صورت تصویب، اطلاع رسانی می شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر تشدید نظارت ها در حوزه ترددها، تصریح کرد: دستگاه های متولی همچون نیروی انتطامی، هلال احمر و نیروهای بهداشتی نظارت و کنترل بر ورود و خروج ها به هرمزگان را تشدید و از ورود پلاک های غیر بومی به استان و شهرها با مدیریت و هماهنگی فرمانداران جلوگیری نمایند.
 
رئوفی در همین خصوص، افزود: تردد به جزایر استان هرمزگان ممنوع است و خودروی افراد غیر بومی توسط شناورها به این مناطق  انتقال داده نخواهد شد.
 
وی گفت: امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمع و تعطیلات پیش روی زمینه کاهش آمار مبتلایان در هرمزگان فراهم شود و استان از شرایط فوق بحرانی کرونا خارج شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون در هرمزگان، خاطرنشان کرد: طرح واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا در جزایر هرمزگان به جز کیش و قشم در حال اجراست.
 
رئوفی در همین خصوص، گفت: واکسیناسیون سایر گروه‌های هدف همچون افراد ۵۰ سال به بالا، افراد در معرض خطر و بیماران و... با قوت در حال اجراست و هرمزگان ۱۰ سال از نظر سنی در سطح کشور در اجرای واکسیناسیون جلوتر است و امیدواریم روند مناسب واکسیناسیون در هرمزگان با تامین واکسن تداوم یابد و ایمنی نسبی در هرمزگان ایجاد شود.
 
وی با تقدیر مجدد از همراهی و همکاری مردم استان، اظهار داشت: مردم هرمزگان در همه عرصه ها برای عبور از مشکلات و موانع همراه و پیشگام بوده اند و امیدواریم در این شرایط حاد کرونایی به همراهی خود ادامه دهند و مسئولان در نظارت و کنترل و رعایت حال مردم حداکثر شرایط را فراهم کنند و اهتمام ویژه داشته باشند تا هرمزگان از این شرایط حاد و بحرانی عبور کند.

شماره خبر : ٢٥٧٨٣
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/06/31

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.