سه شنبه ٠٥ مرداد ١٤٠٠
آخرین اخبار
فاز نخست ابرپروژه راهبردی انتقال نفت از گوره به جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران در شرق هرمزگان با دستور رئيس جمهور افتتاح شد/استاندار هرمزگان: اجرای ابرپروژه انتقال نفت از گوره به جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، در تاریخ صنعت نفت ایران یک تحول بسیار بزرگ رقم زد/با اجرای این پروژه یک زیرساخت بزرگ و مهم برای سواحل مکران ایجاد شد/در مجموع پنج پروژه بزرگ در سواحل مکران در شرق هرمزگان، ایجاد شده و این منطقه را در مدار توسعه پرشتاب قرار گرفته است/سواحل مکران در شرق هرمزگان از مناطق مهم و تاثیرگذار در اقتصاد ملی و تولید و صادرات کشورمان خواهد بود
ظرفیت های بیمارستانی در هرمزگان به دلیل وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا اشباع شده است/هرگونه ورود به هرمزگان و تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است/ممنوعیت فعالیت مشاغل دو، سه و چهار تا اطلاع ثانوی در هرمزگان/تردد به جزایر هرمزگان ممنوع است/ضرورت رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمعات در هرمزگان/عبور هرمزگان از شرایط فوق بحرانی شیوع کرونا نیازمند همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/واکسیناسیون افراد ۵۰ ساله به بالا در هرمزگان در حال انجام است
اخبار > فاز نخست پایانه صادرات نفت در جاسک به زودی به بهره‌برداری می‌رسد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٣٧٧
تاریخ:پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠

در نشست استاندار هرمزگان با مدیران و عوامل اجرایی پایانه صادرات نفت در جاسک مطرح شد؛
فاز نخست پایانه صادرات نفت در جاسک به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار هرمزگان گفت: احداث پایانه صادرات نفت در جاسک نمونه جهاد واقعی و یک کار فن آورانه است و فاز نخست این پایانه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با مدیران و عوامل اجرایی پروژه پایانه صادرات نفت در شهرستان جاسک، عنوان کرد: این پروژه بزرگ و استراتژیک با احداث مجموعه های عظیم جهت انتقال نفت، پیشرفت بسیار مناسبی داشته است. 
 
همتی ادامه داد: این پروژه عظیم در سواحل مکران بیانگر توانمندی نیروهای متخصص داخلی است و در هر بخش از این‌ طرح، حقیقتا یک کار بزرگ اتفاق افتاد.
 
استاندار هرمزگان افزود: این پروژه به دست توانای مهندسان و نیروهای توانمند کشورمان اجرایی شد و اکنون در سواحل مکران چندین طرح زنجیره ای مرتبط اعم از پایانه صادراتی، مخازن نفت، خطوط انتقال و سایر مشاغل جانبی در حال انجام است.
 
دکتر همتی با اشاره به سرعت مناسب اجرای این پروژه در زمان کوتاه، یادآور شد: به زودی صادرات یک میلیون بشکه نفت از این پایانه صورت خواهد گرفت.
 
وی به مزیت‌های این طرح اشاره کرد و گفت: این کار به صورت کاملا بومی توسط مهندسان داخلی انجام گرفت و در این بخش صاحب سبک و تکنولوژی شدیم.
 
دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از نیروهای بومی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای اهالی منطقه تاکید کرد و افزود: توسعه در سواحل مکران باید به بهبود زندگی مردم بیانجامد.
 
زرین گل مشاور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس هم در این نشست، با اشاره به حمایت های استاندار هرمزگان در رفع مشکلات احداث این پروژه از دکتر همتی استاندار هرمزگان و همچنین معاونت عمرانی استانداری و مدیران قدردانی کرد.

شماره خبر : ٢٥٣٧٧
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/05/05

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.