سه شنبه ٠٥ مرداد ١٤٠٠
آخرین اخبار
فاز نخست ابرپروژه راهبردی انتقال نفت از گوره به جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران در شرق هرمزگان با دستور رئيس جمهور افتتاح شد/استاندار هرمزگان: اجرای ابرپروژه انتقال نفت از گوره به جاسک و پایانه صادرات نفت در سواحل مکران با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، در تاریخ صنعت نفت ایران یک تحول بسیار بزرگ رقم زد/با اجرای این پروژه یک زیرساخت بزرگ و مهم برای سواحل مکران ایجاد شد/در مجموع پنج پروژه بزرگ در سواحل مکران در شرق هرمزگان، ایجاد شده و این منطقه را در مدار توسعه پرشتاب قرار گرفته است/سواحل مکران در شرق هرمزگان از مناطق مهم و تاثیرگذار در اقتصاد ملی و تولید و صادرات کشورمان خواهد بود
ظرفیت های بیمارستانی در هرمزگان به دلیل وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا اشباع شده است/هرگونه ورود به هرمزگان و تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است/ممنوعیت فعالیت مشاغل دو، سه و چهار تا اطلاع ثانوی در هرمزگان/تردد به جزایر هرمزگان ممنوع است/ضرورت رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و عدم شرکت در هرگونه تجمعات در هرمزگان/عبور هرمزگان از شرایط فوق بحرانی شیوع کرونا نیازمند همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/واکسیناسیون افراد ۵۰ ساله به بالا در هرمزگان در حال انجام است
اخبار > اعلام حمایت استاندار هرمزگان برای مانع زدایی و حمایت از سرمایه گذاری در سواحل مکران/توسعه شهری با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ها


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٣٧٦
تاریخ:پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠

در بازدید استاندار هرمزگان از پروژه مجتمع پتروپالايش مكران در شهرستان جاسک مطرح شد؛
اعلام حمایت استاندار هرمزگان برای مانع زدایی و حمایت از سرمایه گذاری در سواحل مکران/توسعه شهری با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ها

استاندار هرمزگان بر لزوم مشارکت شرکت‌ها در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در بازدید از پروژه مجتمع پتروپالايش مکران در شهرستان جاسک با بیان اینکه استقرار شرکت‌های بزرگ حوزه نفت به توسعه جاسک کمک می کند، بر اجرای تکلیف مسئولیت های اجتماعی این شرکت‌های مستقر تاکید کرد و بیان داشت: استانداری هرمزگان نیز همچون گذشته آمادگی دارد نسبت به رفع مشکلات و همچنین حمایت‌های لازم در جهت تکمیل پروژه ها تمامی مدیران مرتبط را پای کار آورد.
 
وی افزود: این مجموعه با واحد هاى پالايشگاهى به ظرفيت ٣٠٠ هزار بشكه نفت خام در روز و واحد هاى پتروشيمی شامل آروماتيك، پليمرى، الفين و ... با ظرفيت توليد بيش از ١٤ ميليون تن و ١٦ نوع محصول در سال که در زمينى به مساحت هزار هكتار در حال اجراست نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان جاسک دارد. 
 
گفتنی است بر اساس اعلام مدیر این مجموعه با حمایت های استاندار هرمزگان، مجوزهاى مربوطه از وزارت نفت، وزارت صمت، وزارت ميراث فرهنگى، وزارت نيرو، سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت راه و شهرسازى و ...اخذ شده است.
 
همچنین بنا بر این گزارش این مجموعه، مطالعات EIA، مطالعات ژئوتكنيك، طراحى كانسپ، بيسيك و ديتل سايت مخازن پالايشگاه، طراحى مهمانسراى مجتمع، طراحى كارگاه مركزى و انبار قطعات يدكى و طراحى ساختمان اتش نشانى و درمانگاه انجام شده است.
 
جاده دسترسى اصلى سايت نیز به طول شش كيلومتر، جاده حراستى، خط انتقال برق، تجهيزكارگاه احداث شده و ساختمان vip مهمانسرا، ١٦ عدد سوله انبار و كارگاه مركزى به مساحت ٣٢ هزار متر مربع، چهار پلنت بچينگ مجتمع و... در حال احداث است.
 
پالايشگاه اول مجموعه به ظرفيت ٦٠ هزار بشكه نفت خام در روز نيز خريدارى و عمليات انتقال تجهيزات آن به كشور نيز اغاز شده است.
 
همچنین با دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان، این مجموعه قرار است در احداث پارک ساحلی جاسک در قالب مسئولیت های اجتماعی مشارکت کند.

شماره خبر : ٢٥٣٧٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/05/05

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.