جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین اخبار
اخبار > 30 پروژه شاخص زیربنایی و اقتصادی با تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، سال جاری در هرمزگان اجرایی می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦٨٤
تاریخ:چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠

دکتر همتی در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان:
30 پروژه شاخص زیربنایی و اقتصادی با تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، سال جاری در هرمزگان اجرایی می‌شود

استاندار هرمزگان از تصویب و ابلاغ 30 پروژه شاخص زیربنایی و اقتصادی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به منظور اجرا در سال 1400 در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان هرمزگان، ضمن ارزیابی مثبت از گزارش برنامه های ملی هر یک از دستگاه های استانی، از احصاء اولیه و ارسال 120 پروژه با مشارکت دستگاه های اجرایی و همکاری و هماهنگی معاونت اقتصادی و عمرانی استانداری به ستاد مرکزی جهش تولید در سال 99 خبر داد و اظهار داشت: 44 پروژه نهایی توسط ستاد مرکزی جهش تولید کشور در قالب امضاء تفاهم نامه مشترک تصویب و ابلاغ شد.
 
وی افزود: این تعداد پروژه در مجموع با اعتبار یک هزار و 490میلیارد تومان شامل 30 پروژه تملک دارایی و 14پروژه اقتصادی است.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: در بخش جهش تولید، 160میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی در روزهای پایانی سال 99 با تلاش خوبی که از سوی دستگاه ها صورت گرفت، به 9 پروژه شامل اسکله رمچاه، اسکله و حوضچه چیروئیه، جاده جغین رودان، محورهای ارتباطی بشاگرد، سد زاکین و ... تخصیص پیدا کرد.
 
همتی عنوان کرد: 18میلیارد تومان برای برق رسانی به برخی مجتمع های پرورش میگو به عنوان قسط اول نیز واریز شد که تا 31 تیرماه باید جذب پروژه ها شود و با ارائه گزارش پیشرفت پروژه، مرحله دوم این منابع در یک یا دوماه آینده تزریق می شود که خوشبختانه با توجه به اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ها از منابع اعتباری دریافتی بیشتر است، از این بابت نگرانی نخواهیم داشت.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه 83 پروژه برای اجرا توسط 19دستگاه اجرایی به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور رسیده است، اظهار داشت: 18 پروژه توسط دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به پنج دستگاه اجرایی هرمزگان ابلاغ شد که محیط زیست و منابع طبیعی با 12 پروژه، آب منطقه ای با یک پروژه، شرکت گاز با یک پروژه، آب و فاضلاب با 2پروژه و جهاد کشاورزی با 2پروژه، دستگاه های دارای برش استانی هستند.
 
دکتر همتی همچنین از تصویب و ابلاغ 30پروژه از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به استان برای اجرا در سال 1400خبر داد و گفت: در گام نخست 115پروژه با مشارکت دستگاه های اجرایی احصاء شد که 35عنوان کلی پروژه با 83زیرپروژه با هماهنگی معاونت عمرانی و اقتصادی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارسال شد که از این تعداد، 30پروژه از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شد که شامل 27 پروژه زیربنایی و سه پروژه اقتصادی است و در سال جاری اجرایی می شود.

شماره خبر : ٢٤٦٨٤
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/02/24

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.