جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین اخبار
اخبار > 70 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست تخصیص می‌یابد/اعطای تسهیلات 80 میلیون تومانی به خانوارهای زاچ و داربست/شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی حداکثر تا شهریور ماه آماده بهره‌برداری می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦٣٦
تاریخ:يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠

استاندار هرمزگان:
70 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست تخصیص می‌یابد/اعطای تسهیلات 80 میلیون تومانی به خانوارهای زاچ و داربست/شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی حداکثر تا شهریور ماه آماده بهره‌برداری می‌شود

استاندار هرمزگان از اختصاص 70 میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های روستاهای زاچ و داربست، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به جزئیات روند احداث منازل مسکونی و زیرساخت های روستاهای زاچ و داربست، عنوان کرد: طی تفاهم نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، خیران و نیروی دریایی سپاه،  ساخت 154واحد مسکونی با جابجایی این روستا به محل جدید آغاز شده است.
 
وی افزود: شهرک شهيد حاج قاسم سلیمانی در زمینی در مساحتی نزدیک به 30هكتار توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامی طراحی و در قطعات 520متری در فاز نخست به 154خانوار روستاهای سيل زده زاچ و داربست واگذار شده است.
 
همتی ادامه داد: تسهيلات بانكی و بلا عوض تا سقف 80ميليون تومان به هر یک از واحدها تخصيص و از طریق بانك های عامل ملت و ملی شهرستان سيريك  با ضمانت زنجيره ای پرداخت می شود و مابقی هزینه تمام شده برای ساخت این منازل را خیران تقبل کرده اند و نیروی دریایی سپاه نیز با استفاده از ادوات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد، اجرای این پروژه را با کمک گروه های جهادی و مردم منطقه بر عهده دارد.
 
 استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، گفت: همکاری سپاه باعث شده هزینه تمام شده برای ساخت این شهرک به‌واسطه بکارگیری ابزار و ماشین آلات این نیرو در ساخت پروژه، تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.
 
وی میزان پیشرفت عمليات ساخت واحدهای مسکونی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: احداث واحدهای با كاربری آموزشی، بهداشتی و درمانی با مساعدت خيران در دست اقدام است باشد و عملیات جدول گذاری و پياده روی این  شهرك نیز توسط بنياد مسكن هرمزگان تامين اعتبار و با استفاده از ماشين آلات بنيادمسكن و پيمانكار طرح در دست اقدام است.
 
دکتر همتی اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها شامل احداث خط انتقال آب، ایستگاه پمپاژ، احداث راه دسترسی به مرکز شهرستان و احداث خط انتقال برق بیش از 70میلیارد تومان است که از محل منابع دولتی تأمین می شود.
 
وی بیان کرد: ساخت سیل بند برای پیشگیری از خطر سیل در  محدوده استقرار این شهرک، بر اساس تفاهم نامه توسط نیروی دریایی سپاه انجام می شود.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی، خیران و نیروی دریایی سپاه برای حل مشکلات این روستای جدید بسیج شده است، گفت: جاده دسترسی به محل احداث دکل مخابراتی روستای زاچ و داربست نیز در حال احداث است و این دکل مخابراتی در آینده نزدیک نصب و مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این منطقه رفع می شود.
 
وی عنوان کرد: عملیات اجرایی محور  زاچ و داربست به مرکز شهرستان سیریک از مسیر آغوشک دل در حال اجراست و تا کنون پنج کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده است.
 
دکتر همتی تصریح کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده، عملیات ساخت شهرک مسکونی روستای زاچ و داربست حداکثر تا شهریورماه به طور کامل به اتمام خواهد رسید.
 
در این نشست که به ریاست استاندار هرمزگان و با حضور خیران طرح شهرک مسکونی زاچ و داربست، مدیرکل روستایی و شوراهای اسلامی هرمزگان و  به صورت غیرحضوری از طریق ارتباط با مدیران آب و فاضلاب، راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت توزیع برق، دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش و بنیاد مسکن که مجری اصلی این شهرک مسکونی است برگزار شد، روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی مورد رصد و پایش قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان همچنین، خواستار تسريع در انجام وظايف محوله توسط دستگاه های خدمات رسان در حوزه آب ، برق، راهداری و ساير ادارات مرتبط شد.

شماره خبر : ٢٤٦٣٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/02/24

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.