چهارشنبه ١٢ بهمن ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > 85 مصوبه از 100 مصوبه حوزه آموزش و پرورش هرمزگان اجرایی شد / 75 کلاس درس جدید در شهرک پیامبر اعظم احداث می‌شود / افزایش بیش از صددرصدی سرانه مدارس شبانه روزی استان را پیگیرهستیم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٢١٧٢
تاریخ:يکشنبه ٢٥ دی ١٤٠١

استاندار هرمزگان: 
85 مصوبه از 100 مصوبه حوزه آموزش و پرورش هرمزگان اجرایی شد / 75 کلاس درس جدید در شهرک پیامبر اعظم احداث می‌شود / افزایش بیش از صددرصدی سرانه مدارس شبانه روزی استان را پیگیرهستیم

استاندار هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون 100 مصوبه در حوزه آموزش و پرورش داشتیم که 85 مصوبه اجرایی شده، 14 مصوبه در حال اجرا و تنها یک مصوبه هنوز عملیاتی نشده است.


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار و در خصوص آخرین وضعیت زیرساخت‌های آموزشی و مصوبات جلسات قبلی بحث و تبادل نظر شد.
 مهندس دوستی پس از این جلسه اظهار داشت: در جلسه شورای آموزش و پرورش پیرامون مصوبات امسال از فروردین ماه بحث شد، ما در مدت یاد شده 100 مصوبه داشتیم که 85 مصوبه اجرایی شده، 14 مصوبه در حال اجرا و تنها یک مصوبه هنوز عملیاتی نشده است.
وی با اشاره به مشکلات و چالش‌های آموزشی در شهرک پیامبر اعظم ادامه داد: در شهرک پیامبر اعظم با جمعیت بالغ بر 90 هزار نفر با چالش‌های آموزشی و زیرساختی حوزه آموزش مواجه هستیم و بار کمبود زیرساخت آموزشی به خانواده‌ها منتقل شده است.
 استاندار هرمزگان گفت: برای رفع این مشکل مصوب شده 75 کلاس درس جدید در قالب یک مدرسه 21 کلاسه و 3 مدرسه 18 کلاسه احداث شود که تلاش می‌شود تا مهرماه سال آینده نیمی از این کلاس‌ها وارد مدار آموزش شود و تا بهمن ماه سال آینده مدارس باقی مانده نیز تکمیل می‌شود.
 وی رفاه معلمان را بعنوان محور آموزش مهم دانست و افزود: در خصوص تسهیلات و استفاده از امکانات فرهنگی و ورزشی تصمیمات خوبی گرفته شد که معلمان از این ظرفیت‌ها بهره مند شوند. نماینده عالی دولت در هرمزگان آغاز فعالیت هنرستان‌های جوار صنایع از مهرماه را نقطه عطفی در رویکردهای آموزشی استان برشمرد و گفت: برخی از صنایع مثل پالایش و نفت که تجربه اول هنرستانی در کشور است نیازمند تقویت مباحث آموزشی و آزمایشگاهی هستیم.
وی ادامه داد: برای تکمیل مدارس آموزشی غیردولتی و تکمیل امکانات و تجهیزات آموزشی نیز 85 میلیارد تومان در اختیار این مدارس قرار خواهد گرفت.
مهندس دوستی با اشاره به ناکافی بودن سرانه مدارس شبانه روزی گفت: سرانه این مدارس و سرانه تغذیه مدارس هر چند به صورت صد درصدی افزایش داشته اما کافی نیست و به دنبال این هستیم در استان سرانه مدارس شبانه روزی افزایش یابد.

شماره خبر : ٣٢١٧٢
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/11/12
بازدید امروز: 3694 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9646364 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 9