دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ظرفیت مشاوره‌ای بخش خصوصی برای اصلاح تصمیم های اجرایی فعال شود/فعالان اقتصادی سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند/فرآیند گذر از صادرات سنتی به مدرن باید توسط اتاق بازرگانی تسهیل شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٩٤٤
تاریخ:يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠

دکتر همتی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان:
ظرفیت مشاوره‌ای بخش خصوصی برای اصلاح تصمیم های اجرایی فعال شود/فعالان اقتصادی سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند/فرآیند گذر از صادرات سنتی به مدرن باید توسط اتاق بازرگانی تسهیل شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه توسعه و پیشرفت کشور در گروی فعال سازی بخش اقتصادی و توسعه بنگاه‌ها است، گفت: فعال بودن بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی می تواند سطح تاب آوری بخش اقتصاد در مقابل شوک های احتمالی را افزایش و میزان برخورداری از رفاه اجتماعی را نیز ارتقاء دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان که با حضور روسای اتحادیه ها، انجمن ها و کمیسیون های مختلف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس برگزار شد، از اعلام آمادگی بخش دولتی برای استفاده از ظرفیت های مشاوره ای بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برای اصلاح تصمیم ها و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی خبر داد و بیان داشت: با هماهنگی که بین اداره کل تأمین اجتماعی و امور مالیاتی با بنگاه های اقتصادی استان وجود دارد، بخش مهمی از دغدغه فعالان اقتصادی استان رفع شده است.
 
وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت کشور در گرو  فعال سازی بخش اقتصادی و توسعه بنگاه‌ها است، افزود: فعال بودن بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی می تواند سطح تاب آوری بخش اقتصاد در مقابل شوک های احتمالی را افزایش و میزان برخورداری از رفاه اجتماعی را نیز ارتقاء دهد.
 
دکتر همتی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، با بیان اینکه فعالان بخش اقتصادی سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی امروز هستند و باید مورد تکریم و حمایت قرار بگیرند، عنوان کرد: تمام اقدامات، رفتارها و سیاست گذاری های بخش دولتی باید بر مبنای تسهیل امور و پشتیبانی از فعالان اقتصادی باشد.
 
وی افزود: ما به عنوان بخش دولتی باید یاد بگیریم در مقام عمل با بخش خصوصی رقابت نکنیم و امنیت را برای سرمایه گذاران این بخش فراهم کنیم و فعالان بخش خصوصی نیز اقتضائات زمان و شرایط حاکم بر جامعه را درک کنند.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه مسئولیت ها امانت مردم به زمامداران و عوامل اجرایی است، گفت: این مردم هستند که برای پاسداری از انقلاب اسلامی خون دادند و باید در عرصه اجرا و عمل به قوانین، اهداف اولیه انقلاب را خوب پیاده کنیم که مردم با همان امیدواری روزهای اول انقلاب در صحنه باشند؛ کما اینکه در همه مقاطع مردم از انقلاب اسلامی دفاع کرده اند.
 
دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست با تأکید بر بهر گیری از یارانه سوخت برای پشتیبانی از بخش صادرات، افزود: فعالان بخش خصوصی باید بخش نامه ها و دستورالعمل های دولتی، پیرامون تولید و صادرات را دنبال کنند.
 
وی با تأکید بر اینکه فاصله دولت و بخش خصوصی باید از بین برود، بیان داشت: اتاق های سه گانه استان باید به صورت فعالانه با مطرح کردن مشکلات فعالان در حوزه های مختلف، شرایط را برای رسیدن به نقطه مطلوب فراهم کنند.
 
راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی، راه اندازی سردخانه نگهداری میوه و سبزیجات، تغییر فرآیند صادرات سنتی به صادرات مدرن و برقراری تعامل با میادین میوه و تره بار کلان شهرها با هدف حمایت از کشاورزان استان توسط اتاق بازرگانی از دیگر مواردی بود که استاندار هرمزگان در نشست با فعالان اقتصادی بخش خصوصی مورد تأکید قرار داد‌.
 
دکتر همتی پیش از نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، از ساختمان در حال ساخت اتاق بازرگانی بندرعباس نیز بازدید کرد.
 
ساختمان جدید اتاق بازرگانی بندرعباس در هفت طبقه احداث خواهد شد و تا یکسال آینده آماده بهره برداری می شود.
 
استاندار هرمزگان در این بازدید، اتاق بازرگانی بندرعباس را قدیمی ترین اتاق کشور برشمرد و گفت: ساختمان اتاق بندرعباس باید در شان تجار و بازرگانان این منطقه احداث شود.
 
وی همچنین معماری ساختمان اتاق بازرگانی بندرعباس را که تلفیقی از معماری بومی و مدرن بود، مورد تحسین قرار داد و افزود: اتاق بندرعباس در دوره جدید عملکرد خوبی در حوزه های مختلف داشته و توانسته نقش خود را به عنوان یک نهاد خصوصی قدرتمند به درستی ایفا کند.
 

شماره خبر : ٢٤٩٤٤
انتهای پیام.


خروج