دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام علی "علیه السلام"


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٩٧
تاریخ:سه شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٠


پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام علی "علیه السلام"

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن سالروز شهادت امیرالمؤمنین، مولای متقیان، حضرت امام علی "علیه السلام" را به مردم مؤمن و روزه دار استان هرمزگان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
امیرالمؤمنین حضرت امام علی "علیه السلام" نخستین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، یار و همراه نبی مکرم اسلام "صلی الله علیه و آله و سلم" در ترویج دین مبین اسلام بود که تاریخ رشادت و فداکاری این اسوه عدالت و جوانمردی، در کنار پیامبر بزرگوار اسلام(ص) را به نظاره نشست.
 
تحقق عدالت در تمامی ابعاد از برترین ویژگی های سیره نورانی امیرمؤمنان است که جامعه اسلامی از آن بهره‌مند شد و شیوه حکومت داری حضرت امام علی(ع) الگویی ابدی برای جامعه بشری است.
 
قشر مستضعف جامعه مورد توجه خاص امیرالمؤمنین قرار داشت و آوازه یاری رساندن ایشان به مستمندان و ایتام در سراسر عالم پیچیده است که بر ما واجب است تا این الگوی رفتاری و اخلاقی را در زندگی خود به کار بگیریم.
 
این ایام با شب های پرفضیلت قدر تقارن یافته است که باید از آن در جهت خودسازی، دعا و استغفار به درگاه الهی بهره ببریم و از خداوند متعال بخواهیم که همه بندگان را مورد رحمت و بخشش بی منتهای خود قرار دهد.
 
اینجانب فرارسیدن سالروز شهادت مولای متقیان، حضرت امام علی "علیه السلام" را به مردم مؤمن و روزه دار استان هرمزگان تسلیت عرض می نمایم و امیدوارم از فرصت معنوی این ایام با الگو گرفتن از امیرالمؤمنین برای کمک به همنوع، اکرام ایتام و دعا و عبادت به درگاه پروردگار متعال، به خوبی بهره ببریم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٨٩٧
انتهای پیام.


خروج