جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٤٣
تاریخ:جمعه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را به ملت شریف ایران اسلامی، به خصوص مردم نجیب و ساحل نشین استان هرمزگان به عنوان حافظان و مدافعان آب های نیلگون خلیج فارس، تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خلیج فارس به عنوان یکی از مهمترین آبراه ها و مناطق استراتژیک در سطح جهان، همواره برای ایرانیان مایه غرور و افتخار بوده است و مردم ایران در طول تاریخ پر افتخار خود، هزاران سال است که در کنار آب های نیلگون خلیج فارس زندگی کرده و از مواهب بیکران خلیج فارس بهره‌مند شده‌اند.
 
خلیج فارس علاوه بر داشتن منابع عظیم انرژی و اهمیت اقتصادی، از تاریخ و فرهنگی کهن و منحصر بفرد برخوردار است که این فرهنگ را می توان در مردمانی که در کنار آن می زیسته اند، مشاهده کرد.
 
هویت فرهنگی و هنری کم نظیر مناطق همجوار با خلیج فارس، مقوله ای است که باید در حفظ و ترویج آن کوشا باشیم تا نسل در نسل این فرهنگ کهن منتقل شود.
 
اسناد محکم تاریخی و نقشه های کهن جغرافیایی بر اصالت نام خلیج فارس تاکید دارند و باید همواره مدافع این نام با اصالت باشیم.
 
نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز با اقتدار به حراست و پاسداری از مرزهای آبی کشورمان در خلیج فارس پرداخته‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.
 
استان هرمزگان با قرار گرفتن در کنار سواحل زیبای خلیج فارس و منطقه استراتژیک تنگه هرمز، استان محوری کشور در ارتباط با خلیج فارس محسوب می‌شود و مردم این استان که به حافظان خلیج فارس مشهورند، در طول سالیان متمادی از طریق خلیج فارس به کسب روزی حلال پرداخته و مبلغان فرهنگ اصیل این منطقه بوده اند.
 
اینجانب فرارسیدن دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را به تمامی هموطنان و به خصوص مردم نجیب، شریف و ساحل نشین استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و تاکید دارم که ما مسئولان و مردم استان هرمزگان وظیفه ای مهم در دفاع از فرهنگ و اصالت خلیج فارس و همچنین حفظ محیط زیست این دریای بیکران بر عهده داریم که باید به خوبی آن را انجام دهیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٨٤٣
انتهای پیام.


خروج