جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦٩٦
تاریخ:يکشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به یکایک دلاورمردان ارتش قهرمان ایران اسلامی و خانواده های این بزرگواران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
۲۹ فروردین ماه یادآور پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در حمایت و قدرشناسی از ارتش قهرمان کشورمان و ابتکار به یاد ماندنی، تدبیر و نظر بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل در نامگذاری این روز به عنوان روز ارتش است.
 
دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی از همان دوران انقلاب اسلامی با قرار گرفتن در صف مردم و بیعت با حضرت امام خمینی(ره) در مسیر کمک به پیروزی انقلاب اسلامی گام برداشتند و پس از آن نیز کوششی جانانه در خنثی کردن توطئه های دشمنان و برقراری امنیت در کشور داشتند. 
 
نیروهای مقتدر مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه ارتش در طول ۴۲ سال گذشته قدم به قدم و در عرصه های مختلف در کنار ملت ایران بوده اند و اوج رشادت های غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت ساله دفاع مقدس قابل ملاحظه است به شکلی که نیروهای مختلف زمینی، هوایی و دریایی ارتش از ابتدای جنگ تحمیلی ضربات اثرگذاری را بر دشمن تا دندان مسلح وارد کرده و قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دادند و ایثار و فداکاری نیروهای دلاور ارتش در کنار دیگر نیروهای مسلح موجب شد تا دشمن پس از هشت سال جنگ نتواند حتی بر یک وجب از خاک این سرزمین تسلط یابد که این مهم با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده میسر شد.
 
ارتش یکی از ارکان اصلی امنیت و آرامش موجود در ایران اسلامی است و در طول سالیان اخیر نیز شاهد پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری ارتش کشورمان بوده ایم که تمامی این موفقیت ها با دستان توانمند متخصصان و فرزندان این مملکت رقم خورده است و امروز ارتش ایران اسلامی در تمامی زمینه‌ها نیازهای تجهیزاتی خود در عرصه های دریایی، هوایی و زمینی را به دست توانمند متخصصان داخلی تامین می کند.
 
ارتش سرافراز و متعهد جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا به انجام وظیفه در راستای صیانت از مرزهای کشور می پردازد و در حوادث مختلف نیز مشاهده می‌کنیم که ارتش با تمام قوا در کنار مردم به کمک رسانی می پردازد.
 
در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، صفحات زرینی متعلق به ارتش است و مهمترین ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتن ایمان و اعتقاد به خداوند متعال است که بالاتر از هر سلاحی می‌باشد و ملت ایران اسلامی همواره قدردان نیروهای فداکار ارتش به ویژه شهدا و جانبازان ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
 
اینجانب فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به یکایک دلاورمردان ارتش قهرمان این مرز و بوم و خانواده های این بزرگواران تبریک می گویم و از تلاش های خالصانه پرسنل ارتش به ویژه در استان هرمزگان که با هوشیاری تمام مشغول حراست از مرزهای کشورمان در این منطقه استراتژیک هستند، تشکر و قدردانی می نمایم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٦٩٦
انتهای پیام.


خروج