سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ارائه پیشنهاداتی برای مدیریت خشکسالی و رفع موانع نوسازی بافت های فرسوده از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان/موافقت معاون عمرانی وزارت کشور با این پیشنهادات و تاکید بر پیگیری آن


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦٧٩
تاریخ:چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠

در همایش ویدئو کنفرانسی معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور مطرح شد؛
ارائه پیشنهاداتی برای مدیریت خشکسالی و رفع موانع نوسازی بافت های فرسوده از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان/موافقت معاون عمرانی وزارت کشور با این پیشنهادات و تاکید بر پیگیری آن

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، پیشنهاداتی را برای مدیریت خشکسالی و رفع موانع نوسازی بافت های فرسوده ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس رضا مدرس در همایش ویدئو کنفرانسی معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور که با حضور مهندس مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد، عنوان کرد: یکی از موضوعات اصلی و چالشی در استان هرمزگان و سایر استان ها، خشکسالی است و بحث آب در ماه های آینده به خصوص تیر ماه و مرداد ماه به عنوان یک چالش بسیار اساسی بروز خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: درخواست داریم که یک جلسه هماهنگی میان مدیران مجموعه وزارت کشور و نیرو، آبفا و همچنین معاونین عمرانی استان هایی که درگیر این موضوع هستند و در رده قرمز قرار دارند، برگزار شود تا مدیریت مشخصی را برای این موضوع داشته باشیم و بتوانیم به خوبی از این چالش عبور کنیم.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: خواسته ما این است که این موضوع با تدبیر رفع و به درستی مدیریت شود و بودجه مدیریت مسئله خشکسالی نیز افزایش پیدا کند.
 
مدرس با اشاره به رای جدید دیوان عدالت اداری در خصوص تعیین تکلیف اراضی تصرفی، تصریح کرد: اگر قرار باشد سازمان ملی زمین و مسکن فرآیند مزایده اراضی که در محدوده شهرها قرار دارند را واگذار کند، قطعا مردم این مشارکت را نخواهند داشت و مانعی برای ساماندهی بافت های فرسوده خواهد بود.
 
وی گفت: در خواست داریم جلسه مشترکی با رئیس سازمان ملی زمین و مسکن داشته باشید و راهکار مشخصی برای آن داشته باشیم که بتوانیم این فرآیند را طی کنیم.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در هرمزگان و به خصوص در بندرعباس، پیگیر توانمندسازی جامعه هدف حاشیه نشین، خصوصا سند مالکیت آنها هستیم و با ابطالی که از 16 اسفند اتفاق افتاده است، عملا نحوه سند دار کردن خانه ها تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته است.
 
مهندس مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این نشست، با تشکر از مهندس رضا مدرس برای طرح این پیشنهادات، دستور داد به درخواست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، جلسه ی ویژه ای با حوزه مدیریت بحران، وزارت نیرو و آبفا تدارک دیده شود.
 
وی بیان داشت: مهندس مدرس در بحث آب و خشکسالی و حاشیه نشینی، پیشنهادات خوبی ارائه کردند که حتما پیگیری خواهد شد.

شماره خبر : ٢٤٦٧٩
انتهای پیام.


خروج