سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦٦٤
تاریخ:چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠


پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

استاندار هرمزگان با صدور پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به همه مسلمین جهان، به خصوص ملت مسلمان ایران اسلامی و مردم مومن استان هرمزگان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِ ۚ 
 
ماه رمضان همان ماه‏ است که در آن، قرآن فرو فرستاده شده است، کتابى‏ که مردم را راهبر، و متضمّن‏ دلایل آشکار هدایت، و میزان‏ تشخیص حق از باطل است. (سوره بقره، آیه ۱۸۵)
 
رمضان ماه عبادت و بندگی خالصانه به درگاه خالق بی همتا بار دیگر فرارسید تا مومنان خاضعانه یک ماه میهمان ضیافت بزرگ الهی باشند و از برکات مهمانی بزرگ پروردگار عالم بهره مند شوند.
 
در ماه مبارک رمضان، خداوند متعال قرآن کریم را نازل فرمود و از طریق آن با انسان ها سخن گفت و همچنین در این ماه شب های قدر را که برتر از هزار ماه است، قرار داد تا در این شب ها نگاهی به اعمال خود بیندازیم و با خلوص نیت در درگاه الهی حاضر شویم و به راز و نیاز بپردازیم.
 
رمضان را بهار قرآن نامیده اند و در این ماه از هر کوی و برزن نجوای زیبای تلاوت قرآن کریم به گوش می رسد و فرصتی برای تدبر و تامل بیشتر در آیات الهی برای مومنین فراهم می شود.
 
روزه داری، دوری از گناه و انجام اعمال نیک و ترویج کمک به همنوع و به خصوص فقرا و ایتام از عادات بسیار زیبایی است که در ماه رمضان به وفور دیده می شود و لازم است به خوبی آن را تمرین کنیم تا در دیگر ایام زندگی نیز همچنان آنها را جاری سازیم.
 
رمضان فرصت بی بدیلی برای نزدیک شدن هرچه بیشتر به پروردگار عالم است تا از راهنمایی هایی که خداوند برای زندگانی هرچه بهتر داشته، بیشتر بهره بگیریم و مسیر تعالی معنوی را در پیش بگیریم.
 
اینجانب حلول ماه مبارک رمضان را به همه مسلمین جهان، به خصوص ملت مسلمان ایران اسلامی و مردم مومن استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم روزه داری ها و عبادت های همگان در ماه رمضان مورد قبول درگاه احدیت قرار گیرد.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٦٦٤
انتهای پیام.


خروج