شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > اطلس سرمایه گذاری تنها راه سرعت بخشیدن به توسعه هرمزگان است/میزان صدور مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها، ملاک مهم ارزیابی فعالیت مدیران و فرمانداران است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣١٤٨٣
تاریخ:شنبه ٢١ آبان ١٤٠١

استاندار هرمزگان:
اطلس سرمایه گذاری تنها راه سرعت بخشیدن به توسعه هرمزگان است/میزان صدور مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها، ملاک مهم ارزیابی فعالیت مدیران و فرمانداران است

استاندار هرمزگان در نشست تخصصی یکپارچه سازی اطلاعات در سامانه اطلس سرمایه گذاری، تکمیل دقیق اطلاعات در این سامانه را تنها راه سرعت بخشیدن به توسعه استان برشمرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، اولین جلسه یکپارچه سازی اطلس سرمایه گذاری و ارتقاء فعالیت صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها با حضور مهدی دوستی استاندارهرمزگان، معاونان استاندار، مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان بعنوان دبیر، مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران برگزارشد.

استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر ضرورت جمع بندی اطلاعات سرمایه گذاری استان گفت: دسترسی آسان سرمایه گذاران به اطلاعات کامل فرصت های سرمایه گذاری استان در اطلس سرمایه گذاری کشور تنها راه سرعت بخشیدن به توسعه هرمزگان است.

مهندس مهدی دوستی تسریع در تکمیل و بارگذاری دقیق داده ها را در طرح یکپارچه سازی اطلس سرمایه گذاری کشور، بسیار مهم دانست و افزود: باتوجه به ظرفیت های بی نظیر سرمایه گذاری و مشوق های تعریف شده، هرمزگان مورد اقبال بسیاری از سرمایه گذاران است که معرفی این فرصت ها و جذابیت ها در بستر ملی اطلس سرمایه گذاری مسیر توسعه استان را کوتاه تر خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان جذب سرمایه گذار را رقابت جدی در عرصه توسعه برشمرد و اظهارداشت: استمرار پیگیری و ارائه گزارش عملکرد دستگاه های عضو کمیته استانی تا زمان تکمیل اطلس سرمایه گذاری ضرورت دارد و مدیران از این لحظه کارشناس متولی دستگاه را معرفی کنند تا اطلاعات در فرمت استاندارد تعریف شده، آماده بارگذاری شود چراکه برنده میدان رقابت توسعه کسانی هستند که از این موقعیت در جذب سرمایه گذار بهره بیشتری ببرند.

وی همچنین درگاه ملی مجوزها را یک مزیت مهم در بهبود محیط کسب و کار خواند و گفت: کوتاه کردن زمان صدور مجوز و حمایت از کسب و کارها با راهنمایی و هدایت متقاضیان از طریق این درگاه ملاک ارزیابی عملکرد مدیران و فرمانداران است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر افزایش سرمایه های اجتماعی افزود: هوشمندسازی فعالیت ها از مولفه های مهم دولت مردمی در مسیر افزایش رضایتمندی عمومی است و درگاه ملی مجوزها یکی از نمودهای عینی آن به شمار می رود تا در کمترین زمان درخواست متقاضیان بررسی، تایید و کسب و کار ها شروع شوند برهمین اساس میزان فعالیت دستگاه های اجرایی در این درگاه نسبت به یکدیگر و در طول زمان رصد و ارزیابی می شود.

گفتنی است بیش از ۱۷۰۰ مجوز قابل صدور توسط دستگاه های اجرایی در ۳۰۰۰ رسته شغلی بروی درگاه ملی مجوزها در دسترس متقاضیان این کسب و کارها قرار گرفته است.

شماره خبر : ٣١٤٨٣
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 1949 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435521 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5