شنبه ٠٥ آذر ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در استان هرمزگان برگزار می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣١٤٢٣
تاریخ:سه شنبه ١٧ آبان ١٤٠١

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:
بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در استان هرمزگان برگزار می‌شود

مدیر کل مدیریت بحران هرمزگان گفت:بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی طبق روال سال های گذشته همزمان با سراسر کشور با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور و با هدف ارتقای آمادگی دانش آموزان و خانواده ها برای مواجهه با زلزله، با همراهی و مشارکت دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص برگزاری مانور زلزله اظهار داشت: در سال جاری به دنبال بازگشایی مدارس مانور به صورت حضوری در مدارس برگزار و نحوه برگزاری مانور به گونه‌ای پیش‌بینی‌شده تا دانش آموزان بتوانند اطلاعات لازم را در خصوص ایمنی در برابر زلزله کسب کنند.

وی افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی، این مانور سال های قبل با شرکت دانش آموزان و خانواده های آنان با استفاده از بستر “شاد” در منازل برگزار شد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده دستورالعمل برگزاری این مانور در سایت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله بارگذاری و قابل دسترسی بوده و جلسه کمیته استانی مانور با حضور دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد و هماهنگی های لازم با فرمانداران محترم و کمیته های اجرایی مانور شهرستانها بنا به دستورالعمل بعمل آمده است.

حسن زاده با اشاره به اینکه این مانور هشتم آذر برگزار می‌شود اضافه کرد: ضمن اطلاع رسانی به مردم در روز مانور، به صورت نمادین آژیر زلزله از رادیو سراسری پخش و دانش آموزان نسبت به اجرای تمرین پناه گیری و خروج اضطراری اقدام می کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در تعدادی از مدارس در مرکز استان و شهرستانها این مانور بصورت محله محور برگزار و هچنین به مردم محله آموزش های لازم از جمله پناه گیری و خروج اضطراری صحیح ارائه می شود.

حسن زاده تصریح کرد: از سال 84 کمیته راهبری مانور با تدوین و تصویب تفاهم نامه «ستاد عالی آمادگی عمومی در برابر زلزله» اجرای مرحله جدید مانور با رویکرد جامعه محور و تحت عنوان «مدرسه ایمن – جامعه تاب آور» را مورد تاکید قرار داد و مقرر شد به تدریج در کنار دانش آموزان، ساکنین محله­ های مجاور مدارس نیز در فرایند مانور مشارکت داده شوند.

شماره خبر : ٣١٤٢٣
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/09/05
بازدید امروز: 2103 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9435675 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4