چهارشنبه ١٩ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > خطر ورود سیلاب و روان آبها از مسیل های بالادست همچنان جدی است/آبگرفتگی معابر، مسدودشدن مسیرهای روستایی و آبنماها همچنین کاهش شعاع دید و قطع درختان پیش بینی شده است / ناپایداری جوی در تمام نقاط هرمزگان و استان های همجوار ادامه دارد / مردم استان نکات ایمنی را رعایت کنند / مدیران استان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران همچنان درحال آماده باش کامل هستند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٤٠٩
تاریخ:سه شنبه ١١ مرداد ١٤٠١

هشدارشماره۸
خطر ورود سیلاب و روان آبها از مسیل های بالادست همچنان جدی است/آبگرفتگی معابر، مسدودشدن مسیرهای روستایی و آبنماها همچنین کاهش شعاع دید و قطع درختان پیش بینی شده است / ناپایداری جوی در تمام نقاط هرمزگان و استان های همجوار ادامه دارد / مردم استان نکات ایمنی را رعایت کنند / مدیران استان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران همچنان درحال آماده باش کامل هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه فعالیت سامانه مونسون در شمال، شرق و غرب هرمزگان همچنان ادامه دارد گفت : تاثیرات سامانه از ساعات اولیه ظهر امروز تا فردا با بارندگی شدید، رعد و برق و بادشدید پیش بینی شده است.

به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: ادامه فعالیت سامانه مونسون و ناپایدار جوی، استان را همچنان در وضعیت هشدار قرار داده است.
حسن زاده مناطق شمال، شرق و غرب هرمزگان را محدوده تاثیرگذاری سامانه اعلام کرد و افزود: طبق پیش بینی هواشناسی از ساعات اولیه ظهر امروز  انتظار بارندگی شدید همراه با رعدوبرق و تندباد در این مناطق وجوددارد.
وی درباره مخاطره ورود سیلاب و آب روانها از مسیل های بالادست هم اظهارداشت: در شهرها و روستاهای همجوار استان های دیگر حتی  درصورت هوای آفتابی یا نیمه ابری خطر ورود سیلاب ها تهدید جدی است و مردم استان در همه مناطق لازم است نکات ایمنی را  رعایت کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به افزایش  ابرناکی و سرعت باد در اویل شب ادامه داد: تردد های دریایی بویژه در بنادر غرب و تنگه هرمز  با رعایت هشدار و ایمنی کامل قابل انجام است.
حسن‌زاده تاکید‌کرد: بارش‌ها در استان ممکن است پراکنده یا متمرکز باشد و همچنان قرارگرفتن در مسیر یا حاشیه رودخانه های فصلی، مراتع وارتفاعات همچنین تردد در راه های روستایی، شهری به دلیل آبگرفتگی های احتمالی خطرناک است که توصیه می کنیم مردم با هوشیاری کامل در زمان مشاهده نور صاعقه در محل امن به دور از درختان، پنجره ها، وسایل برقی و گازی قرار بگیرند.
 وی در پایان یادآورشد بحسب دستور اکید مهندس دوستی استاندار هرمزگان تا عادی شدن وضعیت جوی استان و استان های همجوار تمام نیروهای امدادی، راهداری، تیم های فنی و خدماتی، مدیران استانی، فرمانداران،بخشداران و دهیاران همچنان در حال آماده باش کامل هستند.

شماره خبر : ٣٠٤٠٩
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/18
بازدید امروز: 43 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9084244 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4