چهارشنبه ١٩ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > وضعیت قرمز جوی در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٣٩١
تاریخ:يکشنبه ٩ مرداد ١٤٠١

هشدارشماره۷
وضعیت قرمز جوی در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه تداوم، گسترش و تشدید سامانه مونسون در شمال و غرب هرمزگان وضعیت جوی را قرمزکرد گفت: بارندگی همراه با تگرگ، صاعقه و بادشدید از ساعات ظهر به بعد آغاز می شود و تا فردا ادامه دارد.
به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان وضعیت جوی را تحت تاثیر پدیده مونسون ناپایدار اعلام کرد و گفت: برخلاف انتظار بعد از کاهش نسبی فعالیت روزهای قبل سامانه مونسونی امروز وضعیت جوی استان به حالت خطر و قرمز رسیده است.
حسن زاده مخاطرات استان را با توجه به بارندگی های شدید و سیلاب در استان های کرمان و فارس و بوشهر دوچندان دانست و افزود: هرچند امروز و فردا دو نقطه شمال و غرب هرمزگان بیشترین تاثیر از سامانه را خواهند داشت اما تمام شهرها و روستاهای ما حتا با وجود هوای آفتابی با خطر ورود سیلاب و روان آبها از مسیل روستاها و شهرهای همجوار مواجه هستند و لازم است هم استانی های عزیز در تمام نقاط همچنان نکات ایمنی را رعایت کنند.
حسن‌زاده تاکید‌کرد: بارش‌ها در استان بصورت رگبارشدید، تندباد همراه با گرد و خاک همچنین صاعقه و تگرگ خواهدبود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری پیش بینی وضعیت زرد دریایی در جزایر را با مواج شدن دریا به دلیل وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی اعلام و  توصیه کرد:  لازم است همچنان مردم در جزایر هرمز، قشم، لارک، هنگام و کیش از انجام فعالیت‌های تفریحی و شنا پرهیز  و برای تردد شناورها به ویژه در بنادر غربی استان تمهیدات ایمنی را رعایت کنند.
حسن زاده لطف خداوند و همراهی مردم شریف استان را در گذر از  وضعیت خطرناک فعلی مهم برشمرد و ادامه داد: خداروشکر از آغاز فعالیت سامانه در استان خسارت جانی و مصدومیت ناشی از آن نداشتیم و با تاکید و دستور مهندس دوستی استاندار هرمزگان تا عادی شدن وضعیت جوی استان و استان های همجوار تمام نیروهای امدادی، راهداری، تیم های فنی و خدماتی، مدیران استانی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران همچنان در حال آماده باش کامل هستند.
وی در پایان ضمن قدردانی از مردم فهیم استان تاکید کرد: در مناطق شهری و روستایی همچنان باید از قرارگرفتن در مسیر رودخانه های فصلی،مراتع، ارتفاعات خودداری کنیم و هنگام مشاهده نور صاعقه از قرارگرفتن در محوطه باز ،کنار درختان، پنجره، وسایل برقی و گازی پرهیز نموده و مراقب خود و خانواده بویژه کودکان و سالمندان باشیم و خطر سیلاب و تندبادهای ناگهانی رو جدی بگیریم.
کشاورزان و دامداران برای نگهداری از مزارع، محصولات، احشام و دام خود تمهیداتی بیندیشند و رانندگان درسطح شهر یا مسیرهای برون شهری از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل نموده و به محض شروع رگبار، صاعقه و تندباد در جای امن به دور از درختان و تیرهای برق توقف کنند.

شماره خبر : ٣٠٣٩١
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/18
بازدید امروز: 96 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9084297 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5