چهارشنبه ١٩ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > طرح نهضت ملی مسکن در میناب آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٠٣٧١
تاریخ:جمعه ٧ مرداد ١٤٠١

طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان؛
طرح نهضت ملی مسکن در میناب آغاز شد

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق مسکونی جدیدالاحداث در نهضت ملی مسکن دیده شده است گفت: ۱۶۲۳ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن میناب احداث می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، پیش از ظهر امروز طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان آیین کلنگ‌زنی پروژه طرح نهضت ملی مسکن، شهرستان میناب با هدف احداث ۱۶۲۳ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۲۰/۵ هکتار آغاز شد‌.
مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آیین آغاز عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن میناب با بیان اینکه در سراسر استان ۹۲ هزارنفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند گفت: ۲۲‌هزار نفر از ثبت‌نام‌ کنندگان واجد شرایط شناخته شده‌اند و از این بین ساخت ۱۵هزار واحد مسکونی در سراسر استان آغاز شده است.
وی افزود: خوشبختانه برای واجدین شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان محدودیت‌ زمین وجود ندارد و به هر میزان که مردم ثبت‌نام کنند آمادگی واگذاری زمین و احداث مسکن وجود دارد.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در طرح نهضت ملی مسکن زمین به صورت رایگان به مردم واگذار می‌شود؛ عنوان‌کرد: ۴۰ میلیون تومان هزینه‌ای که در ابتدای اجرای طرح از مردم اخذ می‌شود به جهت ضمانتی برای این است که مردم حتما ساخت و ساز را آغاز کنند و اصل مبلغ بعد از آغاز ساخت و ساز به مردم بازگردانده می‌شود و این مبلغ در واقع پول مشارکت در ساخت منازل است.
وی ادامه داد: مدل برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اکثر شهرهای استان به جز شهر بندرعباس، این است که زمین به صورت قطعه بندی به مردم واگذار می‌شود و آن‌ها خودشان مستقیم در امر ساخت و ساز دخیل می‌شوند ضمن اینکه در این طرح تمام کاربری‌ها اعم از فضاهای آموزشی، تفریحی، فضای سبز و زیرساخت‌های مورد نیاز نیز دیده شده است.
مهندس دوستی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در تامین فضاهای موردنیاز شهرک‌های جدیدالاحداث مجری خود دولت است و کار به صورتی پیمانکاری نیست ما متعهد هستیم فضاها را به صورت کامل اجرا کنیم تا شاهد آسیب‌هایی که در طرح مسکن مهر بودیم نباشیم و با شروع احداث  مسکن بعد از اینکه کارها به یک پیشرفتی برسد احداث زیرساخت‌های مورد نیاز نیز آغاز خواهد شد.
استاندار هرمزگان در ادامه به درخواست اهالی شهرک المهدی(عج) میناب از دبستان دخترانه ظهور المهدی(عج) این شهرک بازدید کرد و با توجه به مطالبه مردم مبنی بر کمبود فضای آموزشی در این مدرسه دستور داد با بررسی کارشناسی اداره آموزش و پرورش در صورت نیاز فضای جدیدی برای توسعه مدرسه به این مجتمع آموزشی الحاق شود.
وی همچنین در جمع اهالی شهرک المهدی به مردم قول مساعد داد تا با تامین اعتبار ۳ میلیارد تومانی در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل اسناد مالکیت ساکنین این شهرک حل و فصل شود.

شماره خبر : ٣٠٣٧١
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/18
بازدید امروز: 206 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9084407 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3