پنج شنبه ٠٧ بهمن ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > هشدار فعالیت سامانه بارشی از ۲۵ تا ۲۸ دی ماه در هرمزگان/احتمال جاری شدن سیل، طغیان رودخانه های فصلی و اختلال در فعالیت های دریایی در مناطق مختلف استان/از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد، خودداری شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٩٣٩
تاریخ:سه شنبه ٢١ دی ١٤٠٠

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد:
هشدار فعالیت سامانه بارشی از ۲۵ تا ۲۸ دی ماه در هرمزگان/احتمال جاری شدن سیل، طغیان رودخانه های فصلی و اختلال در فعالیت های دریایی در مناطق مختلف استان/از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد، خودداری شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اعلام صدور هشدار سطح نارنجی فعالیت سامانه بارشی، گفت: طبق بررسی نقشه های هواشناسی، از روز شنبه ٢۵ دی ماه، سامانه بارشی وارد استان هرمزگان خواهد شد که تا روز سه شنبه ٢٨ دی ماه فعال خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده عنوان كرد: این سامانه از روز شنبه ۲۵ دی ماه، در مناطق غربی، شمالی و برخی از مناطق مرکزی و شرقی استان هرمزگان فعال خواهد بود.
 
وی گفت: روزهای یکشنبه ۲۶ دی و دوشنبه ۲۷ دی ماه این سامانه در تمام استان و در روز سه شنبه ۲۸ دی نیز در مناطق شرقی استان فعالیت خواهد داشت.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، اضافه کرد: این سامانه بارشی منجر به آبگرفتگی، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه های فصلی خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: طی این مدت، سواحل هرمزگان در منطقه جنوب شرقی تا جنوب غربی شاهد بروز وزش باد شدید با سرعت ۴٧ کیلومتر خواهد بود که طول امواج را تا ١٨٠ سانتی متر(۶پا) افزایش خواهد داد و این سامانه در خلیج فارس، دریای عمان و تمامی جزایر فعال خواهد بود که این امر منجر به اختلال در فعالیت های دریایی می شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، ضمن هشدار به تمام ساکنان مناطق درگیر در سامانه بارشی پیش رو، اعلام کرد: در این مدت از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال سیل وجود دارد، باید خودداری شود.

شماره خبر : ٢٧٩٣٩
انتهای پیام.


خروج