پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > بازدید استاندار هرمزگان از پروژه های ساخت راه در شهرستان بشاگرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٢٨٩
تاریخ:جمعه ١٩ شهريور ١٤٠٠


بازدید استاندار هرمزگان از پروژه های ساخت راه در شهرستان بشاگرد

استاندار هرمزگان، از پروژه های ساخت راه در شهرستان بشاگرد، بازدید کرد و روند اجرایی این طرح ها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در خصوص این پروژه ها، عنوان كرد: این پروژه ها شامل راه سردشت - سگرکن - آخران و راه زیرکوه گافر به طول کل مسیر 95 کیلومتر است که تاکنون 94 کیلومتر بازگشایی شده و یک کیلومتر هم بعد از روستای دهوست در حال بازگشایی است.
 
وی ادامه داد: در این مسیر تا پایان سال جاری 15 کیلومتر در برنامه اجرای آسفالت قرار دارد و در این مسیر در محدوده روستای دهوست، پل دوم جگین به طول 100 متر و با 10 دهانه 10 متری در حال اجرا است که تاکنون، 5 فنداسیون آن بتن ریزی شده است و تا پایان آبان ماه تکمیل خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان افزود: راه دوراهی پاهتک - ملکن - درنگ مدو - آخران تا انتهای حوزه استان هرمزگان موسوم به راه پشتکوه گافر، به طول 127 کیلومتر است که قطعه اول به طول 16 کیلومتر بازگشایی شده و دو قطعه هم به طول 76 کیلومتر توسط شرکت در حال اجراست و حدود 73 کیلومتر تاکنون بازگشایی شده و حدود 3 کیلومتر از بازگشایی مسیر باقی مانده است.
 
همتی تصریح کرد: اجرای زیرسازی 30 کیلومتر از این مسیر در حال انجام است و 14 دستگاه پل تا کنون اجرا شده و تا پایان سال جاری 30 کیلومتر از مسیر آسفالت خواهد شد.
 
وی گفت: قطعه انتهایی مسیر پشتکوه هم به طول 35 کیلومتر است که مطالعات آن انجام شده و حدود 9 کیلومتر هم توسط فرمانداری و راهداری به صورت مشترک بازگشایی شده و مابقی عملیات هم طبق توافق انجام شده با ارتش، قرار است بازگشایی و زیرسازی شود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: راه ارتباطی زیرکوه به پشتکوه هم موسوم به راه گرهون به طول حدود 32 کیلومتر مطالعات آن انجام شده و حدود سه و نیم کیلومتر از آن انجام شده و ادامه بازگشایی مسیر نیز در حال برگزاری مناقصه است و تا پایان سال جاری، بازگشایی و بخشی از زیرسازی مسیر انجام خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان همچنین از پروژه‌های احداث کارگاه آموزش قالی بافی و ناحیه صنعتی شهرستان بشاگرد، بازدید به عمل آورد.
 
دکتر همتی در این بازدید، بر لزوم رفع مشکلات زیرساختی ناحیه صنعتی شهرستان بشاگرد تاکید کرد و مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.
 
همچنین در این بازدید، تابلو فرش دستباف هنرمندان شهرستان بشاگرد به استاندار هرمزگان، اهدا شد.
 
 

شماره خبر : ٢٦٢٨٩
انتهای پیام.


خروج