پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته ملی مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٧٩٣
تاریخ:جمعه ١ مرداد ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته ملی مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای

استاندارهرمزگان با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، از همه کارکنان پرتلاش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان در سراسر استان و تمامی دست اندرکاران و تلاشگران عرصه مهارت آموزی، آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی در بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد در استان هرمزگان تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، هفته پاسداشت خدمات و زحمات عزیزانی است که با حضور در عرصه های مهارتی و محیط های آموزشی، راه را با امید برای آینده ای روشن ترسیم و هموار می کنند و بايد جایگاه رفیع مربیان، مدیران و کارشناسان مهارت های فنی و حرفه ای همواره ارج نهاده شود. 
 
در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری فرموده اند، بی شک گسترش آموزش های مهارتی نیازمند پشتیبانی همه دست اندرکاران عرصه آموزش های فنی و حرفه ای است و این مهارت ها در ایجاد اشتغال و ارتقای سطح کیفیت تولیدات داخلی نقش موثری دارد.
 
زير ساخت‌های توسعه و رشد اقتصادی مورد انتظار و بی گمان پویایی و اعتلای اشتغال و داشتن جامعه ای توأم با مهارت کار و کارآفرینی، در گروی توسعه و بسط آموزش های مهارتی است.
 
پیشرفت های پر شتاب دانش و فناوری و تغییر ماهیت کسب و کار، لزوم توجه به آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان ابزاری ارزشمند برای تربیت نیروی انسانی ماهر را در جهت توسعه اقتصادی دو چندان نموده است.
 
استان هرمزگان با برخورداری از  پتانسیل ها و مزیت های خاص منطقه ای، ضمن همجواری با دریا و وجود صنایع و معادن متعدد و امکان جذب سرمایه های تولیدی، می تواند با بهره برداری مطلوب از ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با تشکیل نهضت مهارت افزایی، شعار "هر هرمزگانی یک مهارت" را جامه عمل بپوشاند که این مهم با همدلی و هم افزایی همه نهادها و سازمان‌های متولی محقق خواهد شد.
 
رسالت آموزش فنی و حرفه ای در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارجویان شهری و روستایی، نقش بسزایی در توسعه پایدار استان خواهد داشت.
 
اجرای طرح های توسعه استان و ارتقای سطح کیفیت تولیدات قطعا مرهون ترویج آموزش های مهارتی در راستای تربیت نیروی کار متخصص در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی ، فرهنگ و هنر و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین و کارجویان می باشد و نوید بخش افقی روشن برای اشتغال پایدار جوانان است.
 
تلفیق دانش با مهارت و تقویت و خلاقیت در جوانان، زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کارآفرینی، تأثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی منابع انسانی دارد و رسالت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی آموزش های مهارتی در تربیت نیروی کار متخصص در بخش های مختلف و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین و دانش آموختگان دانشگاهی و کارجویان، نقش کلیدی در توسعه پایدار هرمزگان دارد.
 
استان هرمزگان با توجه به موقعیت استراتژیک و برخوداری از مزیت ها و منابع خدادادی که پیشران های اقتصادی در توسعه کشور هستند، باید پیشتاز شکل گیری فصلی نو در مهارت آموزی و دروازه ورود تکنولوژی و صادرات نیروی ماهر باشد.
 
بحمدالله کارکنان و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان در تمام نقاط استان با اراده‌ای قوی و تلاشی بی دریغ در این مسئولیت مهم به خوبی نقش آفرین بوده‌اند.
 
اینجانب فرارسیدن هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای را به همه کارکنان پرتلاش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان و تمامی دست اندرکاران و تلاشگران عرصه مهارت آموزی، آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی در بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد در استان هرمزگان تبریک عرض نموده و با قدردانی از تلاش های این بزرگواران، توفیق همگان را در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری در جهت ارائه خدمات آموزشی و مهارت افزایی با هدف تحقق اقتصادی پویا و مبتنی بر رقابت و ایجاد فرصت های شغلی و سیاست های دولت در جهت توسعه اشتغال و بسط آموزش های مهارتی، از درگاه پروردگار متعال مسألت دارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٥٧٩٣
انتهای پیام.


خروج