يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١
مدیر کل

معرفی
نام و نام خانوادگی: حسین امیرتیموری

تاریخ تولد: 05/01/1346

محل تولد: جیرفت

سوابق مدیریتی:

- بخشدار شیبکوه

- کارشناس سیاسی و انتظامی فرمانداری بندرلنگه

- بخشدار فارغان

- فرماندار ابوموسی

- کارشناس امور انتظامی استانداری هرمزگان

- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار بندرعباس

- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار جاسک

- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار بندرعباس (مجدد)

- فرماندار بندرخمیر

- مدیر کل امور اداری و مالی
شرح وظایف دفتر

امور اجتماعی و فرهنگی

1-     برنامه‌ریزی در راستای شناسایي خصوصيات فرهنگي و اجتماعي استان و ارتقاء سطح شاخص‌هاي مربوطه.

2-     نظارت بر اجرای قوانین، مصوبات دولت، مصوبات شورای اجتماعی کشور و سایر دستورالعملهای ارسالی از سوی وزارت کشور در زمینه‌ امور اجتماعی و فرهنگی استان.

3-     برنامه‌ریزی به منظور اتخاذ تصمیمات کاربردی برای کنترل انحرافات، پیشگیری و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی از طریق کارگروه‌ فرهنگی- اجتماعی و ستاد فرهنگی- اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان.

4-     نظارت بر انجام امور دبیرخانه‌ای کارگروه ‌اجتماعی استان و سایر دبیرخانه‌های مرتبط.

5-      برنامه‌ريزي به منظور افزايش مشارکت اقشار مختلف مردم در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و عام‌المنفعه با استفاده از نظرات صاحب‌نظران و اشخاص مؤثر در حوزه اجتماعی و فرهنگی.

6-     برنامه‌ریزی برای اجرای سیاست‌های اجتماعی دولت با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح استان.

7-     برنامه‌ریزی در راستای ساده‌سازي و تسهيل روند صدور پروانه فعاليت براي سازمان‌هاي مردم‌نهاد.

8-     برنامه‌ريزي به منظور توانمندسازي سازمانهاي مردم‌نهاد استان و تبيين نقش و جايگاه آنها در جامعه، مطابق با قوانين و مقررات با همكاري فرمانداران و واحدهاي استاني دستگاه‌هاي ذيربط.

9-     برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه عملیاتی سالانه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان در راستای جهت‌دهی به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و کاهش موازی‌کاری در بین دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه اجرای آن.

10-  نظارت مستمر بر فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد وفق قوانین و مقررات با همکاری واحدهای استانی سازمان‌های ذیربط و فرمانداران.

11-  نظارت بر نحوه رسیدگی به‌ گزارش‌ها و درخواست‌ها و شکایت‌های واصله ‌مربوط به ‌سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری مراجع قانونی.

12-  برنامه‌ريزي به منظورارتقاء امنیت اجتماعی، فرهنگ عفاف و حجاب، صیانت ازحقوق شهروندي و رضايت عمومي، ارتقاء فرهنگ قانونمداری، با تأکید بر باورها و ارزشهای دینی، قومی و محلی.

13-  انجام هماهنگي لازم با دستگاهها و نهادهای فرهنگی متولی به منظور پیشگیری آسیب‌های اجتماعی استان.

14-  برنامه‌ریزی برای ارتقاء نشاط اجتماعی، رضایت عمومی و سرمایه اجتماعی از طریق دستگاههای اجرایی و سازمان های مردم‌نهاد در سطح استان.

15-  برنامه‌ریزی در جهت غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف به ویژه‌ جوانان و نوجوانان و نظارت بر اقدامات واحدهای استانی دستگاه‌های متولی.

16-  بستر سازي و فراهم آوردن زمينه هاي لازم براي پرورش نيروي جايگزين با تأكيد بر مواردي از قبيل انتقال تجربيات، ارايه آموزشهاي لازم و مشاركت دادن در انجام امور، ‌تفويض اختيار.

17-  شرکت در گردهمایی ها، جلسات داخل و خارج از استان و دوره های آموزشی مرتبط.

18-  ارائه خط مشی و سازماندهی فعالیتهای دفتر، هدایت، هماهنگی، نظارت و ارزیابی عملکرد کارکنان تحت سرپرستی.

کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1401/07/09

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.