چهارشنبه ١٩ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > شورای اداری استان به بخش مرکزی حاجی آباد رسید


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٨٥٧
تاریخ:جمعه ٢٧ خرداد ١٤٠١


شورای اداری استان به بخش مرکزی حاجی آباد رسید

🇮🇷🇮🇷استاندار هرمزگان در جلسه شورای اداری استان بر توسعه زیرساخت ها، تکمیل زنجیره ارزش تولیدات معدنی،انجام مطالعات تحقیقاتی معدنی و گلخانه ای تاکید و اقدامات مهمی را مصوب کرد:

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی در نشست شورای اداری ویژه بررسی و حل مسائل توسعه زیرساخت ها، ارزیابی و گره گشایی مطالبات مردمی و تکمیل پروژه های معطل در بخش مرکزی حاجی آباد که در استانداری هرمزگان برگزار شد، گفت: پتانسیل های این شهرستان قابل توجه است بویژه در حوزه های معدن و گلخانه که برنامه های توسعه ای در دست اجرا ، بهبود معیشت مردم و ایجاد اشتغال را بهمراه خواهدداشت.

 

 

دوستی با اشاره به اهمیت سلامت مردم منطقه تاکید کرد: برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی حداقل سه سال زمان نیاز است به همین دلیل برای پیشرفت کار و رفع دغدغه مردم طی ۴ ماه آینده این درمانگاه در ساختمانی از کمیته امداد راه اندازی می‌شود.

 

او با اشاره به اینکه حوزه معدن پر اشتغال و پرکار است، گفت: کارخانه ۳۰۰ هزار تنی سنگ هماتیت حاجی آباد تا چند روز آینده به بهره برداری می‌رسد و ساخت خط تولید جدید یک میلیون تنی این کارخانه نیز آغاز می‌شود که با راه اندازی آن هرمزگان در زمینه سنگ هماتیت در کشور صاحب جایگاه ویژه ای خواهدشد.

 

دوستی با بیان اینکه شرکت‌هایی که در استان فرآوری تولیدات معدنی یا کشاورزی انجام دهند مشکلات زمین، آب و برق آن‌ها برطرف می‌شود، گفت: برخی از معادن در حاجی آباد محصولات خود را بصورت خام به سراسر کشور ارسال می‌کنند به همین منظور ۵۰۰ هکتار زمین در اختیار سازمان صنعت معدن و تجارت استان قرار گرفت که با معدن داران مذاکراتی را شروع کند که محصولات در خود استان فرآوری و ظرفیت های جدیداشتغال در منطقه فراهم شود.

 

استاندار هرمزگان گفت: همچنین ۵ طرح در حوزه راه و شهرسازی، ۴ طرح در حوزه گازرسانی و چندین طرح توسعه فضای آموزشی تصویب و تا دهه فجر به بهر برداری می‌رسند.

 

او با بیان اینکه در حوزه برق رسانی به منازل مسکونی مشکل نداریم، گفت: بیشترین مشکل در مورد زیرساخت‌های برق چاه ها، صنایع و کشاورزی است.

 

دوستی از پوشش اینترنت ۹ روستای حاجی آباد تا دهه فجر خبرداد.

 

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه آب شرب مناطق فاقد آب مناسب تا دهه فجر برطرف می‌شود، گفت: پروژه‌های آب رسانی هزینه بر در حاجی آباد در حوزه‌های آبرسانی به دو دشت و گلخانه ها‌ی این منطقه است که انجام آن ها مصوب شد.

او گفت: زیرساخت‌های طرح کاشت انجیر دیم در ۱۰۰ هکتار آماده می شود که ایجاد استخرها و تامین نهال کمک دولت به این طرح است.

دوستی گفت: دو سالن ورزشی و ۹ زمین چمن مصنوعی تا دهه فجر نیز در حاجی آباد به بهره برداری می‌رسد.

وی مطالعه زیرساخت‌های حوزه‌های معدن و گلخانه‌ها از موارد خیلی مهم برشمرد و گفت: راه اندازی موفق طرح‌ها در این دو حوزه براساس این مطالعات خواهد بود اعتبار ویژه ای به این بخش تخصیص داده شده است.

شماره خبر : ٢٩٨٥٧
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/18
بازدید امروز: 160 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9084361 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3