چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
آخرین اخبار
صدور هشدار سطح قرمز دریایی به دليل فعالیت سامانه تندبادهای شدید و طوفانی شدن دریا طی روزهای پنجشنبه ۳۰ دی ماه تا اواخر وقت روز جمعه اول بهمن ماه در استان هرمزگان/خسارت به تأسيسات ساحلی و بندری، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و نيمه سنگين، آسيب به قفس های پرورش ماهى و تورهای صیادی و بالا آمدن آب در مجاورت سواحل از اثرات مخاطره آميز این سامانه است/لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت در کلیه بنادر و سواحل استان هرمزگان، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی جهت جلوگیری از خسارت، ممنوعیت کلیه ترددهای دریایی شناورهای سبک و شناورهای مسافربری و تجاری و ممنوعیت کلیه فعالیت های تفریحی و شنا
اخبار > سال آینده، سال شکوفایی اقتصادی در کشور است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣٣١
تاریخ:پنج شنبه ٤ آذر ١٤٠٠

معاون اقتصادی رئیس جمهور در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان:
سال آینده، سال شکوفایی اقتصادی در کشور است

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: سال ۱۴۰۱، سال شکوفایی اقتصادی و گره گشایی از مشکلات معیشتی مردم و محرومیت زدایی از استان هرمزگان و سایر استان های کشور خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر محسن رضایی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، عنوان کرد: امیدواریم همه کمک کنند که مساله معیشت مردم و محرومیت هایی که در هرمزگان و استان های دیگر هست، هرچه زودتر برطرف شود و سال آینده شاهد اتفاق های خوبی برای کشور باشیم.
 
وی با اشاره به بازدید از اسکله و انبارهای بندر شهید رجایی، بیان کرد: هدف ما در دولت سیزدهم این است که حمل کالا یکسره صورت گیرد تا کالاها به صورت مستقیم از کشتی تخلیه و بر روی وسیله حمل کننده قرار گیرد و به مقصد استان ها ارسال شود.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار کرد: باید اطلاعات کشتی ها بلافاصله قبل از رسیدن به بندرگاه ثبت و وارد سامانه شود و به محض اینکه وارد بندرگاه شد با کمترین توقف بارها تخلیه و از طریق ریل و ماشین اقلام به دست مردم برسد.
 
وی همچنین با اشاره به بازدید از مجمتع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) گفت: کشتی سازی بسیار خوب و دارای کارشناسان با تجربه ای است که کشتی های با ظرفیت تا ۳۵ هزار تن را تولید می کنند.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: تقاضای مسئولان کشتی سازی این بود که این رقم به بالای ۷۰ هزار تن تا ۱۰۰ هزار تن برسد که برنامه داریم بتوانیم کشتی سازی خوبی را در منطقه بوجود بیاوریم.
 
رضایی همچنین با اشاره به بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح توسعه پتروپالایش گفت: کار بسیار بزرگی در کنار ستاره خلیج فارس صورت می گیرد که جای قدردانی دارد.
 
وی به بازدید از مناطق زلزله زده استان هرمزگان نیز اشاره کرد و اظهارداشت: بنا بر توصیه ریاست محترم جمهوری و پیگیری مصوبه های سفر معاون اول رئیس جمهور، بازدیدی از مناطق زلزله زده بخش فین داشتیم که کارهای خوبی در این منطقه انجام شده و ما آمده ایم که بگوییم دولت برای رفع مشکلات، در کنار مردم مناطق زلزله زده است.
 
وی، پیشنهادهای ارائه شده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این پیشنهادات نشان دهنده اشراف خوب مدیران بر مسائل و مشکلات استان است که برخی از آن ها باید در داخل استان دنبال شود و برخی نیز در تهران در نشست هیأت دولت و در قانون بودجه ۱۴۰۱ پیگیری شود.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به نشست با کارآفرینان بخش خصوصی استان هرمگان نیز گفت: در این نشست رفع مشکلات و موانع در استان بررسی و پیگیری شد.

شماره خبر : ٢٧٣٣١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/11/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.