پنج شنبه ٠٧ بهمن ١٤٠٠
آخرین اخبار
صدور هشدار سطح قرمز دریایی به دليل فعالیت سامانه تندبادهای شدید و طوفانی شدن دریا طی روزهای پنجشنبه ۳۰ دی ماه تا اواخر وقت روز جمعه اول بهمن ماه در استان هرمزگان/خسارت به تأسيسات ساحلی و بندری، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و نيمه سنگين، آسيب به قفس های پرورش ماهى و تورهای صیادی و بالا آمدن آب در مجاورت سواحل از اثرات مخاطره آميز این سامانه است/لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت در کلیه بنادر و سواحل استان هرمزگان، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی جهت جلوگیری از خسارت، ممنوعیت کلیه ترددهای دریایی شناورهای سبک و شناورهای مسافربری و تجاری و ممنوعیت کلیه فعالیت های تفریحی و شنا
اخبار > فراهم شدن امکان تردد خودروهای مناطق آزاد در سطح هرمزگان از خواسته‌های مهم در این استان است/لزوم تعیین تکلیف و رفع مشکلات اسناد مالکیت در راستای توسعه شهری و کسب و کارهای خرد و متوسط و سرمایه‌گذاری‌های جدید در هرمزگان/خوشه های صنعتی و خدماتی و زنجیره های ارزش باید توسط صنایع توسعه یابند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣٢٨
تاریخ:پنج شنبه ٤ آذر ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور:
فراهم شدن امکان تردد خودروهای مناطق آزاد در سطح هرمزگان از خواسته‌های مهم در این استان است/لزوم تعیین تکلیف و رفع مشکلات اسناد مالکیت در راستای توسعه شهری و کسب و کارهای خرد و متوسط و سرمایه‌گذاری‌های جدید در هرمزگان/خوشه های صنعتی و خدماتی و زنجیره های ارزش باید توسط صنایع توسعه یابند

استاندار هرمزگان گفت: یکی از خواسته‌های اصلی ما این است که امکان تردد خودروهای مناطق آزاد در سطح استان هرمزگان فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان که با حضور دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه هرمزگان یک استان خدمات و تجارت محور است و گردشگری یکی از مزیت‌های نسبی این استان محسوب می‌شود، عنوان کرد: یکی از خواسته‌های اصلی ما این است که امکان تردد خودروهای مناطق آزاد در سطح استان هرمزگان فراهم شود.
 
وی ادامه داد: گسترش پوشش تردد خودروهای مناطق آزاد در جغرافیای وسیع استان هرمزگان، امکان ارائه خدمات بهتر به خصوص در زمینه گردشگری در این استان را فراهم می‌کند.
 
استاندار هرمزگان به مشکلات اسناد مالکیت مسکونی و کشاورزی در هرمزگان اشاره کرد و افزود:  تعیین تکلیف اسناد مالکیت مردم، برای توسعه شهری و کسب و کارهای خرد و متوسط در هرمزگان ضروری است و با تعیین تکلیف اسناد مالکیت، سرمایه‌گذاری‌های جدید نیز بهتر در استان شکل می‌گیرد.
 
دوستی، توسعه خوشه های صنعتی و خدماتی و زنجیره های ارزش توسط صنایع در هرمزگان را از دیگر موارد مهم برای این استان برشمرد و خواستار توجه به آن شد.
 
وی همچنین بر لزوم تسهیل تجارت از طریق دریا و صیادی در هرمزگان تاکید کرد.

شماره خبر : ٢٧٣٢٨
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/11/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.