پنج شنبه ٠٧ بهمن ١٤٠٠
آخرین اخبار
صدور هشدار سطح قرمز دریایی به دليل فعالیت سامانه تندبادهای شدید و طوفانی شدن دریا طی روزهای پنجشنبه ۳۰ دی ماه تا اواخر وقت روز جمعه اول بهمن ماه در استان هرمزگان/خسارت به تأسيسات ساحلی و بندری، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و نيمه سنگين، آسيب به قفس های پرورش ماهى و تورهای صیادی و بالا آمدن آب در مجاورت سواحل از اثرات مخاطره آميز این سامانه است/لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت در کلیه بنادر و سواحل استان هرمزگان، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی جهت جلوگیری از خسارت، ممنوعیت کلیه ترددهای دریایی شناورهای سبک و شناورهای مسافربری و تجاری و ممنوعیت کلیه فعالیت های تفریحی و شنا
اخبار > ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣١٦
تاریخ:چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در شورای هماهنگی دفاع مقدس استان عنوان کرد:
ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان

استاندار هرمزگان بر ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس استان هرمزگان، با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان، اظهار کرد: در طراحی این مرکز باید از معماری اصیل ایرانی اسلامی و المان هایی که بتواند پیام شهدا و قدمت مبارزه مردم هرمزگان با ظلم و استکبار را به نسل جوان انتقال دهد، استفاده شود.
 
دوستی، تهیه آثار مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعدد عناوین و آثار تولیدی به هیچ وجه ملاک نیست، بلکه این آثار باید متناسب با ذائقه هر قشر متفاوت باشد و به آسانی در دسترس جامعه هدف قرار بگیرد.
 
استاندار هرمزگان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را گنجینه ارزشمند دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: در آثار مستند با موضوع شهدا باید، زندگی پدران و مادران شهدا و شرح زندگی شهدای بزرگوار مورد توجه قرار گیرد که متولیان امر از جمله صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس و حوزه هنری باید بتوانند فراز و نشیب‌های زندگی آن‌ها که توام با صبر، ایثار و فداکاری بوده را به نمایش بگذارند.
 
وی همچنین گفت: به منظور پایش اقدامات و ابتکارات خلاقانه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، تمامی دستگاه های اجرایی و بخش های دولتی باید در سامانه ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت های هفته دفاع مقدس به آدرس defadoc.ir ثبت نام کنند.
 
استاندار هرمزگان، با اشاره به برگزاری آیین تجلیل سالانه از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در 31 شهریور ماه، تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها باید همکاری و تعامل لازم را برای معرفی پیشکسوتان عرصه دفاع و مقاومت به بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس داشته باشند.
 
شورای هماهنگی دفاع مقدس در قالب هشت کمیته «شامل پژوهش»، «هنری و آموزشی»، «فرهنگی اجتماعی و رسانه»، «امور پیشکسوتان»، «تشکل های مردم نهاد» ، «زنان و دفاع مقدس» ، «راهیان نور» و «مراکز فرهنگی و یادمان ها» فعالیت می کند.

شماره خبر : ٢٧٣١٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/11/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.