چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
آخرین اخبار
صدور هشدار سطح قرمز دریایی به دليل فعالیت سامانه تندبادهای شدید و طوفانی شدن دریا طی روزهای پنجشنبه ۳۰ دی ماه تا اواخر وقت روز جمعه اول بهمن ماه در استان هرمزگان/خسارت به تأسيسات ساحلی و بندری، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و نيمه سنگين، آسيب به قفس های پرورش ماهى و تورهای صیادی و بالا آمدن آب در مجاورت سواحل از اثرات مخاطره آميز این سامانه است/لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت در کلیه بنادر و سواحل استان هرمزگان، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی جهت جلوگیری از خسارت، ممنوعیت کلیه ترددهای دریایی شناورهای سبک و شناورهای مسافربری و تجاری و ممنوعیت کلیه فعالیت های تفریحی و شنا
اخبار > ضرورت توجه به معیشت مردم در توسعه سازه ها و تأسیسات دریایی/لزوم رعایت کامل موازین ایمنی تردد و دریانوردی در بنادر مسافری، شیلاتی و گردشگری


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣٠٦
تاریخ:سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان تاکید کرد:
ضرورت توجه به معیشت مردم در توسعه سازه ها و تأسیسات دریایی/لزوم رعایت کامل موازین ایمنی تردد و دریانوردی در بنادر مسافری، شیلاتی و گردشگری

استاندار هرمزگان بر ضرورت توجه به معیشت مردم در توسعه سازه ها و تأسیسات دریایی، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان، با بیان اینکه این استان 39درصد طول نوار ساحلی کشور یعنی بیشترین سهم این حوزه را در اختیاردارد، اظهار کرد: 332 سازه و تاسیسات دریایی در هرمزگان وجود دارد که 81درصد آن متعلق به بخش دولتی و 19درصد مربوط به بخش خصوصی است.
 
دوستی، با اشاره به کاربری هر یک از این سازه ها، افزود: 28درصد این سازه ها دارای کاربری نفتی، 18درصد تفریحی، 15درصد صیادی، 14درصد چند منظوره، 11درصد صنعتی، پنج درصد تجاری، یک درصد تاسیساتی و مابقی کاربری های متفرقه دارند.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به بررسی بند ( د ) مصوبات چهل و چهارمین  نشست هیئت مقررات زدایی به منظور تسریع در صدور مجوزهای سازه ها و تاسیسات دریایی به عنوان دومین دستور کار این نشست، گفت: با راه اندازی اسکله های تخصصی و با مدل فعلی توسعه این اسلکه ها، شیوه سنتی مبادلات تجاری و معیشت بومیان به تدریج از بین می رود که باید این مدل های توسعه‌ای به گونه‌ای تعریف شود که معیشت ساکنان محلی با مشکل مواجه نشود.
 
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به مصوبات این نشست، گفت: تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی برای اخذ مجوز بهره برداری و سازه های دریایی موجود مکلف شدند حداکثر تا دو ماه آینده مدارک مورد نیاز را ارائه کنند.
 
وی عنوان کرد: دستگاه های پاسخ دهنده به استعلام های اداره کل بنادر و دریانوردی، وفق مهلت مقرر در بند (د) مصوبات چهل و چهارمین نشست هیئت مقررات زدایی ابلاغی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، باید نظر خود را مستدل، شفاف و حداکثر در سقف زمان قید شده اعلام کنند.
 
استاندار هرمزگان همچنین گفت: تمامی مالکان سازه ها و تأسیسات دریایی به‌ویژه بنادر مسافری، گردشگری و شیلاتی موظف شدند حداکثر تا سه ماه آینده نسبت به رعایت ضوابط و موازین ایمنی تردد و دریانوردی اقدام کنند.

شماره خبر : ٢٧٣٠٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/11/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.