شنبه ٠٩ مهر ١٤٠١
معرفی
نام و نام خانوادگی : رضا مدرس

نام پدر : علی       تاریخ تولد: 1359

محل تولد : بندرعباس

سوابق تحصیلی :

 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران- سازه های هیدرولیکی از  دانشگاه شیراز   
 • کارشناس رسمی دادگستری در رشته ساختمان

سوابق اجرایی :

 • سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري
 • مشاور استاندار هرمزگان در امور سرمايه گذاري و بين الملل               
 • عضو رسمي كميته پيگيري مصوبات استان هاي مسندم از كشور پادشاهي عمان و هرمزگان از جهموري اسلامي ايران    
 • مشاورتوسعه استان  استاندار هرمزگان
 • دبير شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان هرمزگان
 • نماينده تام الاختيار استاندار هرمزگان در شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور
 • نماينده وزارت كشور در سازمان سرمايه گذاري شهرداري بندرعباس
 • مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان
 • مشاور معاون امور عمرانی معاونت عمرانی استانداری هرمزگان  
شرح وظایف دفتر
معاونت هماهنگی امور عمرانی

1-ایجاد هماهنگی و نظارت بین واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی در تهیه و تنظیم طرح‏های زیربنایی اقتصادی و عمرانی با توجه به نیازها، تجارب و اولویت‏های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان براساس مصوبات شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان در قالب دستورالعمل‏ها، قوانین و مقررات مربوط

2-نظارت عالیه بر برنامه‏های عمرانی و گزارش گیری مستمر از پیشرفت برنامه‏های عمرانی روستاها و شهرها و اعلام وضعیت پیشرفت آنها به واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی مربوطه به منظور رفع موانع.

3-انجام هماهنگی‏های لازم در زمینه تشکیل جلسات شورای آب، شورای فنی استان و شورای برنامه‏ریزی و سایر شوراها و کمیسیون‏ها و کمیته‏های مربوطه بر حسب مورد.

4-تهیه و تنظیم گزارش جامع از عملکرد واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی و ارزشیابی آنها در راستای اجرای پروژه‏های عمرانی و آثار و نتایج اقتصادی اجتماعی آنها به منظور استفاده بهینه در تدوین برنامه‏های ملی، منطقه‏ای و محلی.

5-پیگیری انجام مطالعات در زمینه اجرای طرح‏ها و برنامه‏های عمرانی واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی استان به منظور پیشبرد برنامه‏های عمرانی و همچنین ارایه نظرات در این زمینه به شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان.

6-هدایت و حمایت از شوراهای اسلامی شهر و روستای استان و نظارت بر فعالیت آنها مطابق قوانین و مقررات

7-مطالعه و بررسی وضع مناطق روستایی و شهری استان به منظور دستیابی به نیازهای زیربنایی و تسهیلات رفاهی و اولویت‏بندی آنها و پیگیری اعتبارات مربوط از منابع مختلف.

8-پیشنهاد معیارها و ضوابط لازم برای تعیین اولویت‏های طرح‏های عمرانی در مناطق روستایی و شهری و همکاری با واحدهای ذیربط در این زمینه به شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان.

9-هدایت، راهبری، نظارت و ارزیابی عملکرد بر فعالیت دهیاری‏ها در امور مختلف خدماتی، عمرانی، مالی و سایر موارد در سطح استان.

10-بررسی و پیشنهاد قیمت‏های پایه استان و ضرایب منطقه‏ای با توجه به شرایط خاص هر منطقه و پیشنهاد به مراجع ذیربط برای تأیید.

11-نظارت عالیه بر پروژه‏های عمرانی در مناطق شهری و روستایی از محل اعتبارات مختلف در قالب آیین‏نامه شورای فنی استان.

12-نظارت و بررسی اعتبارات شهرداری‏ها و هدایت و راهنمایی‏های لازم در اتخاذ روشهای صحیح و رعایت اولویت‏ها در چارچوب طرح‏ها و برنامه‏ها.

13-نظارت، بررسی و اظهار نظر در خصوص برنامه‏ها، اعتبارات و مسایل مالی سالیانه شهرداری‏ها و دهیاری‏ها که به تصویب شورای اسلامی شهر می‏رسد.

14-انجام اقدامات لازم به منظور تشکیل و حضور فعال در جلسات، مجامع، شوراها، کمیته‏ها، کارگروه‏ها و کمیسیون‏ها حسب مورد و نظارت بر تهیه و تنظیم صورتجلسات و پیگیری مصوبات.

15-نظارت بر انجام وظایف و اعمال قانونی وزارت کشور در زمینه امور مربوط به حمل و نقل و ترافیک استان و شهر مرکز استان.

16-مدیریت، نظارت و هماهنگی برای بهبود ترافیک و فعالیت‏ها و عملکرد شرکت‏ها، سازمان‏ها و واحدهای ارایه دهنده خدمات در امر جابجایی جمعی مسافران درون شهری در استان.

17-نظارت و هماهنگی بین امور حمل و نقل و ترافیک درون شهری و برون شهری.

کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1401/07/09

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.