شعار سال 1402
عنوان گروه خبري / اخبار استانداری . خبر های خوب روابط عمومی . ستاد انتخابات استان هرمزگان .
  • ساعت : ۲۰:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ 
  • کد خبر : ۴۲۷۹۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
كشور در بهره گیری از ظرفیت منابع دریایی دچار عقب ماندگی است و تحول این عرصه نیازمند كار جهادی است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: کشور ایران در بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل منابع دریایی که می تواند اقتصاد ملی و محلی را متحول کند دچار عقب ماندگی است و تحول این نيازمند كار جهادی ، تحول زا و بر مبنای حكمرانی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان احسان کامرانی شامگاه دوشنبه 21 خرداد ماه  در همایش صنعت، طبیعت، حکمت و حکمرانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با اشاره به اهمیت و نقش دانشگاهیان در برگزاری ایجاد شور انتخاباتی عنوان کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به منزله تعیین سرنوشت سياسي، اقتصادي ،اجتماعي و فرهنگي است و از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری کارگزاران و موثرين قوه مجريه کشور به مدت چهار سال انتخاب می شوند و نباید نسبت به این امر مهم بی تفاوت بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان به ویژه اساتید و دانشجویان بعنوان گروههای مرجع همواره پیشگام ایجاد شور و نشاط منطقي انتخاباتی بوده اند. وی در همین خصوص گفت: حضور نامزدهای انتخابات در دانشگاهها و بين دانشجویان و شرکت در جلسات پرسش و پاسخ نشانگر اهمیت نقش پررنگ دانشگاه ها در ایجاد شور انتخاباتی در کشور است.

کامرانی عنوان کرد: کارایی، اثر بخشي، شفافیت، عدالت محوري و مدیریت سازگار از جمله اموری است که در امر حکمرانی نیازمند توجه ویژه هستند. وی افزود: دانشگاهیان به ویژه اساتید و دانشجویان نقش مهمی در گفتمان سازی و اثر بخشی هرچه بیشتر حکمرانی مطلوب و اسلامی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: دانشگاه هیان با توجه به ظرفیت های بی بدیلی که در عرصه های علمی و پژوهشی دارند بیش از پیش می توانند مسیر توسعه و پیشرفت را شتابان کنند.

کامرانی، خاطرنشان کرد: یک درصد جمعیت جهان، هفت درصد منابع طبیعی و خدادادی جهان متعلق به ایران است که این مهم زمینه را برای تسریع در روند رشد و پیشرفت کشور مهیا نموده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: تسریع در روند رشد و پيشرفت کشور مستلزم برنامه ریزی و حكمرانی مناسب است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان، اظهار داشت: استان هرمزگان از نظر جمعیتی و وسعت از ٧٥ کشور جهان بزرگتر و پر جمعيت تر است و قرار گرفتن دو سوم محدوده سواحل مکران، ۴۲ درصد نوار ساحلی كشور، برخورداری از ۱۴ جزیره با كاربري هاي متفاوت و متنوع بر اهمیت هرمزگان بیش از پیش افزوده است.

کامرانی با اشاره به غفلت از ظرفیت های دریایی، خاطرنشان کرد: ما در بهره گیری از منابع دریایی كشورمان بطور نسبي دچار عقب ماندگی هستيم و جبران این عقب ماندگی که نقش مهمی در رشد و پیشرفت اقتصاد کشور دارد نیازمند ورود نخبگان، فناوران و دانشگاهیان است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0