معاون استاندار:

  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ 

  معاون توسعه منابع و پشتیبانی استانداری هرمزگان از تعدیل یک هفته‌ای ساعت کاری ادارات استان هرمزگان در راستای حفظ پایداری برق، خبرداد.

  استاندار هرمزگان:

  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ 

  استاندار هرمزگان گفت: کار احداث واحدهای شیشه و زنجیره سیلیس به خوبی در حال انجام است و اولین محصول شیشه استان سال آینده تولید و صادر می‌شود.

  بعدي    

  معاون استاندار:

  تاریخ ایجاد :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ 
  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ 

  معاون توسعه منابع و پشتیبانی استانداری هرمزگان از تعدیل یک هفته‌ای ساعت کاری ادارات استان هرمزگان در راستای حفظ پایداری برق، خبرداد.

  استاندار هرمزگان:

  تاریخ ایجاد :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ 
  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ 

  استاندار هرمزگان گفت: کار احداث واحدهای شیشه و زنجیره سیلیس به خوبی در حال انجام است و اولین محصول شیشه استان سال آینده تولید و صادر می‌شود.

  بعدي    
     
     
       صفحه

  با حکم استاندار هرمزگان:

  تاریخ ایجاد :
   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ 
  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ 

  استاندار هرمزگان با صدور حکمی آرمان اسدپور را به عنوان مشاور در امور رسانه منصوب کرد.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان :

  تاریخ ایجاد :
   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ 
  تاريخ وقوع :
   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ 

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از جمله دفاتر مهم ستادی استانداری است که ماموریت های گسترده ای در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه دارد.

  بعدي    

   

   

  صنعت و معدن و تجارت                                                                          صندوق کارآفرینی امید

  بیشتر


  هرمزگان نام یکی از استان‌های جنوبی ایران است[۲] که در شمال تنگه هرمز قرار گرفته‌است. مرکز این استان، کلانشهر بندرعباس می‌باشد. استان هرمزگان در حدفاصل بین مختصات جغرافیایی ۲۵ درجه و ۲۴ دقیقه تا ۲۸ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۳ درجه و ۴۱ دقیقه تا ۵۹ درجه و ۱۵دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده‌است. این استان حدود ۶۸ هزار کیلومتر مربع (کمابیش اندازه کشور گرجستان) مساحت دارد که از این نظر هشتمین استان کشور است.

  قش‍‍‍‍‍م

  جزیره قشم، یکی از جزایر خلیج فارس است که به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره ایران و خلیج‌فارس در استان هرمزگان قرار دارد. از نقاط دیدنی این جزیره: جنگل‌های حرا، غارهای خربس، تنگه چاهکوه، دلفین‌های آبی، خلیج فارس، دره ستاره‌ها، جزایر ناز، و غار نمکدان است.

  خمیر

  شهرستان خمیر یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر بندر خمیر است. این شهرستان در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۸۳ از شهرستان بندرعباس جدا شد و مستقل گردید

  رودان

  شهرستان رودان که در شرق هرمزگان قرار گرفته، از شمال به فاریاب، از شمال‌شرقی به کهنوج، از شمال غربی به حاجی‌آباد، از شرق به منوجان، از جنوب و جنوب غربی به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود.

  سیرک

  سیریک شهری و مرکز شهرستان سیریک در استان هرمزگان ایران است. مشرف به تنگه هرمز است و دارای یک بندر کوچک در شمال غربی شهرک اصلی است. بر اساس سرشماری سال 2006، جمعیت آن 3640 نفر در 640 خانوار بوده است. رودخانه میناب در نزدیکی سیریک به دریا می ریزد و خور حرا در اینجا قرار دارد.

  میناب

  میناب یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و مرکز شهرستان میناب است که به دلیل گسترش شهری و اجتماعی به فرمانداری ویژه ارتقاء یافته‌است . شهر میناب دومین شهر بزرگ هرمزگان و سرزمینی جلگه‌ای است که به‌علت داشتن منابع آب شرب به‌ویژه رودخانه میناب، یکی از قطب‌های کشاورزی هرمزگان است .

  بشاگرد

  شهرستان بشاگرد (به زبان بلوچی: بشکرد بش به زبان بلوچی یعنی توده هوای مرطوب تابستانی موسمی) یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع در جنوب شرقی ایران است.مرکز این شهرستان، شهر سردشت است. شهرستان بشاگرد در سال ۱۳۸۷ از شهرستان جاسک جدا ومستقل گردید و به شهرستان تبدیل شد

  جاسک

  بندر جاسک یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است که در کرانه دریای عمان قرار دارد. این شهر همچنین مرکز شهرستان جاسک و بخش مرکزی شهرستان جاسک است و از شهرهای بندری با قدمت و استراتژیک ایران می‌باشد. از نام‌های تاریخی و قدیمی این شهرستان می‌توان به جاشک، بنگلان و مکران اشاره کرد.

  حاجی‌آباد یکی از شهرهای جنوب ایران و شمال استان هرمزگان است. حاجی‌آباد شمالی‌ترین شهر استان هرمزگان است.این شهر در بخش مرکزی شهرستان حاجی‌آباد قرار دارد. فاصله حاجی‌آباد تا بندرعباس ۱۶۵ کیلومتر است.

  بستک

  بَستَک از شهرهای استان هرمزگان با قدمتی تاریخی و سیاسی که در گذشته مرکز حکومت جهانگیریه بوده‌است. شهر بستک در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد که از شمال و غرب به استان فارس و از شرق و جنوب به استان هرمزگان متصل است. این شهر مرکز شهرستان بستک است.

  لنگه

  بندر لنگه یکی از شهرهای غرب استان هرمزگان در کرانهٔ ساحلی خلیج فارس، مرکز شهرستان بندرلنگه و یکی از بندرهای مهم در جنوب ایران است.

  بندر عباس

  بندرعباس مرکز استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس در جنوب ایران است. بندرعباس جزو کلانشهرهای جنوبی ایران بوده و بندر شهید رجایی که در این شهر قرار دارد، بزرگ‌ترین بندر کانتینری ایران است

  ابو موسی

  جزیره ابوموسی یکی از جزایر سه‌گانه ایرانی در خلیج‌فارس است که از توابع شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان می‌باشد. مساحت ابوموسی که در ۲۶ درجهٔ خط عرض شمالی و در ۵۵ درجهٔ خط طول شرقی واقع شده‌است، حدود ۱۲ کیلومتر مربع است. فاصله میان این جزیره و جزایر تنب به دلیل عمق مناسب آب، تنها مسیر قابل کشتیرانی برای نفتکش‌های بزرگ است.

  پارسیان

  شهرستان پارسیان یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز آن شهر پارسیان است که فاصلهٔ آن تا بندر لنگه ۲۲۰ کیلومتر است. با اینکه این ناحیه گرم و مرطوب است، اما آب و هوای پارسیان از سایر نقاط استان معتدل‌تر می باشد


   

  6.1.9.0
  گروه دورانV6.1.9.0